khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 17930
1395-09-29 15:58
امام جمعه نهبندان مقایسه صادرات کالا با صدور انقلاب را از جانب استاندار، قیاسی مع الفارق خواند و گفت: مسئولین اگر در عملکرد اقتصادی خود دچار مشکل شده اند آن را به دامان انقلاب نیندازند

حجت الاسلام خزاعی،امام جمعه نهبندان در گفت و گو با نهبندان خبر، با اشاره به سخنرانی اخیر استاندار خراسان جنوبی در مراسم معارفه فرماندار جدید خوسف گفت:در نظام اسلامی وظیفه مسئولین خدمتگذاری به مردم است و مسئولین باید خود را خدمتگزار مردم بدانند.

 

وی با اشاره به احادیث ائمه(ع) گفت:این پست مسئولیتی برای مسئولان یک فرصت کوتاه خدمتگذاری و امانتی است که با خون شهدا بدست آمده است،لذا مسئولین باید در این فرصت کوتاه خدمتگذاری یک پرونده عمل قابل قبول از خود بجای بگذارند.

 

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به مراسم معارفه فرماندار جدید خوسف گفت:مسئولین استان بدانند مردم با بصیرت خراسان جنوبی اعمال آنها را می بینند و نسبت به عملکرد آنها قضاوت خواهند کرد.

 

وی با اشاره به مراسم تودیع و معارفه استاندار فعلی،سخنان وزیر کشور در این مراسم را یادآور شد و گفت: وزیر کشور در آن زمان مطالب قابل تامل و امیدوار کننده ای بیان کردند که در رسانه ها نیز به خوبی منعکس شد،اما آنچکه امروز در جامعه احساس می شود و مردم می بینندخلاف آن است و نشان دهنده آن است که استاندار محترم گفته های وزیر کشور را نصب العین خود قرار نداده است.

 

وی ضمن اشاره به وجود تناقض بین گفتار و عمل مسئولین گفت:اگرچه تغییرات در پست های مسئولیتی حق هر استانداری است،اما روشی که استاندار محترم جهت عزل و نصب فرمانداران جدید چه بصورت پیامکی در گذشته و چه اخیرا در معارفه فرماندار جدید خوسف به کار گرفتند قابل قبول و مطابق با سیره اهل بیت نیست.

 

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به شیوه معارفه فرماندار خوسف،حضور فرماندار اسبق را در این مراسم امری لازم دانست و گفت:فرماندار اسبق باید در این مراسم دعوت می شد،و ضمن تقدیر،ایشان نیز گزارشی از عملکرد خود در دوران تصدی مسئولیت خویش ارائه مینمود.

 

وی عمل به سیره اهل بیت را یکی از وظایف مسئولین عنوان کرد و با اشاره به نامه امیرالمومنین(ع) به فرزند خویش امام حسن مجتبی با این مضمون که"آنچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند،و انچه را برای خود نمیپسندی برای دیگران نیز نپسند"گفت: جای سوال دارد،که اگر پس از پایان دوران تصدی مسئولیت استاندار محترم ،در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید نیز از ایشان دعوتی بعمل نیاید،ایا برای ایشان رضایت بخش خواهد بود.

 

وی با اشاره به ضرورت ایجاد تعامل بین قوه مجریه و مقننه تعامل بین نمایندگان مردم و نمایندگان دولت را یک اصل اساسی عنوان کرد و گفت:اگر قصد مسئولین خدمت به مردم است باید در این راه از نظرات نمایندگان،علما  و افراد صاحب نظر استفاده شود که متاسفانه تاکنون به این امر هیچگونه توجهی نشده است.

 

وی مقایسه صادرات کالا با صدور انقلاب را از جانب استاندار قیاسی مع الفارق خواند و گفت: مسئولین اگر در عملکرد اقتصادی خود دچار مشکل شده اند آن را به دامان انقلاب نیندازند و در پی حل مشکلات اقتصادی باشند.چرا که صدور انقلاب نیازی به عمل سیاسی ندارد و حال آنکه تشکیل بسیج مردمی در عراق سوریه و حزب الله و حماس و حضور ایران در کشورهای اسلامی خود نمونه هایی از صدور موفق انقلاب است.

 

حجت الاسلام خزاعی ادامه داد:در شهرستان های مرزی مشکلات و محرومیت های غبر قابل تصوری وجود دارد که در سایه غفلت مسئولین و سیاست کاری و سیاست زدگی مغفول و از چشم پنهان مانده.

 

وی تعطیلی کارگاه های تولیدی،خشکسالی های پی در پی 18 ساله،مهاجرت مرزنشینان،تعطیلی بازاچه های مرزی و بیکاری را از مهمترین مشکلات عنوان کرد و گفت:کاش مسئولین عالی رتبه استان بجای صرف وقت خود در امور بی اهمیت و سیاسی کاری و پرداختن به امور سیاسی ،وقت خود را در رسیدگی به این امورات صرف می کردندو خاطره ای خوش از خود بجای می گذاشتند.

 

حجت الاسلام خزاعی در پایان نیز گفت:استاندار محترم مراجعه ای مجدد به گفته های وزیر کشور در مراسم معارفه خود داشته باشند و عملکرد خود را مورد سنجش قرار دهد تا برایشان محرز شود عمل و کردار ایشان چقدر با این صحبت ها  مقارن بوده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین