khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 17957
1395-10-05 14:09
نماینده ولی فقیه در سپاه نهبندان با اشاره به سخنان اخیر استاندارخراسان جنوبی گفت:جای سوال دارد، که این مطالب ،به بهانه های بنی اسرائیلی از طرف کسی مطرح میگردد که بعنوان خواص در جامعه اسلامی مطرح بوده و گفتارو رفتار وی مورد تحلیل واقع می شود

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام مرادی نماینده ولی فقیه در سپاه نهبندان با اشاره به سخنان اخیر استاندار خراسان جنوبی در ارتباط با یادواره های شهدا گفت: با نگاه و برسی جزئی در آموزه های دینی می شود به خوبی مقام و منزلت شهدا و ضرورت گرامیداشت و پاسداشت نام و یاد آنها را مشاهده کرد. آیا جز این است که گرامیداشت یاد و نام شهدا و ادامه راه آنان، مصداق بارزی از شعائر الهی است؟

 

وی افزود :راه شهدا همان شعائری است که قرآن کریم تعظیم و بزرگداشت آنان را از مصادیق تقوا میداند،آیا جز این است که یکی از الزامات اساسی اشنا کردن نسل جوان با فرهنگ شهادت و شهدا برگزاری چنین یادواره هایی است؟.این مهم  امری واضح بوده و بی نیاز از بیان دلیل، البته برای آن کس که خود را به خواب نزده باشد.

 

حجت الاسلام مرادی همچنین گفت: جای سوال دارد، که این مطالب یعنی عدم برگزاری یادواره شهدا آن هم به بهانه های بنی اسرائیلی از طرف کسی مطرح میگردد که بعنوان خواص در جامعه اسلامی مطرح بوده و گفتارو رفتار وی مورد تحلیل واقع می شود ،و در منصبی قرار دارد که حاصل خون همین شهدای والا مقام است.

 

وی ادامه داد: آیا جز این است که در پی این فرمایشات انگیزه های دیگری مخفی است؟. اگر علت جلوگیری از برگزاری یادواره شهدا را عدم استقبال جوانان و یا حضور کم مردم عنوان میکنید ،چرا برای پررنگ کردن و استقبال جوانان قدمی برنمیدارید. نمیگوییم تلاشتان به اندازه برگزاری مجالس کنسرت باشد بلکه بسیار کمتر از آن را هم کافی میدانیم

 

وی با اشاره به برگزاری مجالس کنسرت  به اسم همایش روز دانش جو در استان گفت:البته این توقع دور از انتظار است زیرا عزیزان برگزاری کنسرت را مهمترین بستر و زمینه برای پیاده کردن اهداف و انگیزه های سیاسی خود میدانند و یادواره شهدا را که بستر بصیرت آفرینی و روشنگری و تبیین تفکر ایستادگی و مقاومت است را از بزرگترین موانع بازی های سیاسی خود میدانند.

 

وی در پایان با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) گفت: همان طور که مضمون حرف امام(ره) این است که اگر کاری کردید ،حرفی زدید،و یا در مسیری قدم گذاشتید که دشمن خوشحال شد بدانید اشتباه کردید و در مسیر دشمن قدم گذاشته اید"  باید عرض کنم آن مقام مسئول که چنین فرمایشاتی را پیرامون مجالس و یادواره های شهدا زده و میزند نیم نگاهی به واکنش دشمنان نیز بیندازد ،شاید از گفتار خود پشیمان و شرمنده شهدا شود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین