khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 17980
1395-10-06 22:10
ائمه جمعه و نخبگان شهرستان درمیان نسبت به سخنان استاندار واکنش نشان دادند.

به گزارش نهبندان خبر،به نقل از خاورستان، سخنان اخیر استاندر خراسان جنوبی در خصوص لغو یادواره های شهدا به بهانه انتخابات و یا نداشتن خروجی مناسب و عدم استقبال علاوه بر اینکه موجب خشم مردم انقلابی شهرستان درمیان شده است واکنش های زیادی نیز در سطح استان داشته و برخی را به تعجب و بسیاری را به تاسف واداشته است!

"حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حسینی" در گفتگوی خبری با  وحدت درمیان با بیان اینکه یادواره های شهدا هیچ ربطی به انتخابات ندارد و نیز موید حضور مردم در انتخابات است، گفت: نه تنها با برگزاری یادواره های شهدا مخالف نیستیم و برگزاری این جلسات را بالاتر از این مباحث سیاسی برخی از مسئولین می دانیم.

حسینی از عملکرد بنیاد شهید در برگزاری یادواره های شهدا انتقاد کرد و گفت: یادواره های شهدا اغلب به صورت مردمی و با همت نیرو های بسیجی برگزار می شود و بنیاد شهید در حق شهدا کم کاری می کند.

وی افزود: مجموعه استانداری باید بنیاد شهید را موظف به حضور بیشتر در محافل شهدا کند.

امام جمعه درمیان با بیان اینکه هر چه جایگاه و خانواده های شهدا تکریم شوند این به نفع فضای فرهنگی جامعه است، گفت: شهدا گرانقدر با اهدای خون خود، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کردند.

وی پیشرفت های کنونی و آرامش حاصل شده در کشور را مدیون فداکاری و از جان گذشتگی شهدا خواند و گفت: عمل به وصیت نامه های شهدا و رسیدگی به خانواده های آنها بویژه پدران و مادران شهدا برای همه واجب و لازم است .

 

"حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی" نیز در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی در خصوص لغو یادواره های شهدا بیان کرد: شهدا نیاز به یادواره و بزرگداشت و یادبود ندارند چرا که آن ها زنده هستند و این ما هستیم که به یادواره های شهدا نیازمندیم.

وی با بیان اینکه معلوم است استاندار فکر چه روزی راکرده است و برای کجا برنامه ریزی می کند، افزود: صحبت های اخیر استاندار در خصوص شهدا مانند بسیاری از کارهای ایشان بوی انتخاباتی می دهد.

وی افزود: مردم سلحشور و شهیدپرور خراسان جنوبی بدانند تا زمانی که مسؤولان قول دهند و عمل نکنند و فقط سیاسی کاری کنند و مردم پاسخ ندهند روال همین خواهد بود و کار به چنین جاهایی می‌کشد.

امام جمعه قهستان خاطرنشان کرد: برخی‌ها به صورت تام‌الاختیار روی خط قرمزها هم پا می‌گذارند و فراموش کرده‌اند که مسؤول اجرا هستند و نه نظریه پرداز و چنین افرادی که سیاسی کار می‌کنند کاری هم نمی‌کنند و اگر عقب افتادگی هم باشد هنوز دولت قبل بعد از گذشت سه سال و نیم مقصر خواهد بود و همچنین به نظر می‌رسد که با این رویه امام و رهبری و شهدا هم به تدریج مقصر خواهند بود و مسؤولانی که حقوق چند ده میلیونی می‌گیرند از همه چیز مبرا هستند.

امام جمعه قهستان تاکید کرد: برخی‌ها سر همین سفره امنیت که با خون شهدا آباد شده است مسؤولیت گرفتند و راحت بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند و نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند و الا چرا در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از برگزاری یادواره شهدا جلوگیری کرد.

خزایی گفت: امیدواریم در خود استان خراسان جنوبی پاسخ قاطع به افرادی که یاوه گو هستند و از درد دل مردم خبر ندارند و فقط نمک بر روی زخم دل مردم و خانواده‌های شهدا و همچنین ایثارگران می‌پاشند و بسیار قول داده‌اند اما عمل نکردند پاسخ‌شان داده شود و اینگونه افراد بدانند که با این گونه حرفها مصداق آیه شریفه الذین یصدون عن سبیل الله می‌باشند و معلوم است فکر چه روزی را کرده‌اند و برای کجا دارند برنامه ریزی می‌کنند.

 

"حجت الاسلام و المسلمین سید امین حسینی" نیز در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی در خصوص لغو یادواره های شهدا بیان کرد: صحبت های اخیر استاندار بی انصافی است و ایشان باید بداند صندلی مدیریتی که به آن تکیه زده اند برای آن خون شهدا گذاشته شده است.

وی افزود: معمولا در یادواره های شهدا صحبت از عملکرد ها می شود و مطمئنا به مضاق آقای استاندار خوش نمی آید که در یادواره های شهدا عملکردشان نقض می شود.

امام جمعه موقت درمیان اضافه کرد: یادواره های شهدا زمان گزارش دهی مسئولین به شهداست و زمانی که عملکرد مناسبی ندارند به دنبال برگزار نشدن یادواره های شهدا هستند.

وی با بیان اینکه مردم علی رقم مشکلات فراوانی که دارند در یادواره های شهدا حضور پر رنگی را دارند، گفت: تاکنون در شهرستان درمیان یادواره شهدای بی کیفیت برگزار نشده است.

وی اذعان داشت: یادواره های شهدا پیوند مجدد مردم، نظام و ولایت است که برخی همانند پیاده نظام دشمن سعی در فاصله انداختن آن ها هستند.

 

در ادامه فرمانده سپاه درمیان نیز در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی در خصوص لغو یادواره های شهدا گفت:  یکی از عواملی که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و به آن تداوم بخشید خون پاک شهداست.

وی با بیان اینکه اگر شهدا نمی بودند این عزت و اقتدار و سربلندی در کشور نبود، گفت: هر زمان غبار بی بصیرتی بر چهره ی این کشور می نشیند یادواره های شهدا این گرد و غبار را بر می چیند

وی در ادمه گفت: شهدا احتیاجی به یادواره های شهدا ندارند و به هدفشان که همان لقا الله بود رسیدند و امروز جامعه ما به یادواره های شهدا احتیاج دارد.

فرمانده سپاه درمیان اضافه کرد: اگر امروز عده ای برگزاری یادواره های شهدا را با اهدافشان منطبق نمی دانند مشکل از آنان است و اهداف اشتباهی است که دنبال می کنند.

خدادادی یادآور شد: سیره شهدا محرمانه نیست که پشت درهای بسته یا اسناد محرمانه مهر و موم و مسکوت بماند و سیره شهدا را باید داد زد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اگر می بینید کشورهای بزرگ در مقابل ایران زانو می زنند و التماس مذاکره و از این قبیل را دارند تنها علت آن همین دستاوردهای غرور آفرین شهداست که البته عده ای آن را ارزان در بعضی موضوعات می فروشند

 

برادر شهید سالاری نیز در واکنش به سخنان اخیر استاندار خراسان جنوبی به خبرنگار وحدت درمیان عنوان کردند: ما از بالاترین مقام اجرایی استان توقع زدن چنین صحبت هایی را نداشتیم و برای ایشان تاسف می خوریم چرا که شاید سالی بگذرد حالی از خانواده شهدا نگیرند و اکنون با برگزاری یادواره های شهدا مخالفت می کنند.

وی با بیان اینکه نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: صحبت های اخیر استاندار نوعی بی احترامی به خانواده های شهدا بود و جای نگرانی دارد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین