khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 17984
1395-11-14 20:56
امام جمعه شوسف در خطبه های نماز این هفته گفت:عده ای می خواستند مساله را سیاسی کنند و به جای امداد و همدردی که مرحمی باشد برای بازماندگان حادثه در فکر استفاده های حزبی و گروهی بودند

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام نوری،امام جمعه شوسف در خطبه های این هفته و در بین نمازگزاران گفت: حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو و شهید شدن آتش نشانهای ایثارگر همه ملت ایران را داغدار کرد .

 

حجت الاسلام والمسلمین «نوری» افزود : عده ای می خواستند مساله را سیاسی کنند و به جای امداد و همدردی که مرحمی باشد برای بازماندگان حادثه در فکر استفاده های حزبی و گروهی بودند اما، خوشبختانه پیام مقام معظم رهبری به عنوان یک شاخصه و نشانه همه رفتار و افکار را به سمت نجات مصدومان و آوار برداری سوق داد.

 

«محمود نوری» با اشاره به  تجلیل مقام معظم رهبری از روحیه بسیجی و همدلی ملت ایران گفت : روحیه ایثار ، شجاعت و از خود گذشتگی از شاخصه های برجسته ملت ایران است  که می تونان از آن بعنوان سرمایه بی پایان و بی بدیل ملت نام برد .

 

«نوری» همچنین با اشاره به فرمایشات رهبری و تاکید ایشان بر ضرورت ایمن سازی بناها و ساختمان های فرسوده و نیز ضرورت  توجه و یاری مال باختگان این حادثه که سرمایه و کار خود را از دست داده اند گفت : توجه مقام معظم رهبری به این حادثه مرحمی برای دل بازماندگان بود .

 

«محمود نوری» با اشاره به پیام رهبری به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا گفت : اگر چه تعداد محدودی در این برنامه شرکت داشتند اما نامه رهبری و پیام ایشان به این دانشجویان نشان دهنده اهمیت کاری که آنها در سرزمین کفر انجام می دهند و وظیفه ای که دارند بود و توصیه هایی که رهبر انقلاب در این نامه به این دانشجویان داشتند بیان کننده این است که این دانشجویان هرکدام سفیرانی هستند از طرف اسلام وانقلاب اسلامی .

 

«نوری» همچنین به فرارسیدن دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود : آنچه که ما در گردونه انقلاب و به ثمر نشستن آن می بینیم و شاهد بودیم نقش روحانیت در پیروزی انقلاب است و در راس آن امام راحل بودند که اساسی ترین نقش را ایفا کردند .

 

وی با تاکید بر اینکه پیروی و همراهی مردم با روحانیت باعث پیروزی انقلاب و ضامن دوام انقلاب بوده است گفت : همانگونه که امام راحل فرمودند مسئولان باید از طبقه متوسط و پائین جامعه باشند که رنج فقر را کشیده باشند نه افرادی که چند میلیارد اختلاص را بی اهمیت می دانند .

 

خطیب نماز جمعه شوسف با اشاره به روز فن آوری فضائی و تاکید بر اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی و توجه به درون گفت:  این افتخاری که با دستان پر توان جوانان انقلابی ما به دست آمده است وزانت و اعتبار کشور و انقلاب اسلامی  را صد چندان کرده است و باید به این مساله توجه داشت که داشتن امکانات اعتبار نیست بلکه آنچه به کشور اعتبار می بخشد تکیه بر درون و به تعبیر رهبری درون زائی پیشرفت است .

 

«محمود نوری» با اشاره به مساله مظلومیت فلسطین گفت : فلسطین پاره تن اسلام بوده و خواهد بود و هر مسلمانی بنا به تکلیف ایمانی خود باید قدمی و قلمی در این راه بردارد .

 

«نوری» تاکید کرد : اگر در این 38 سال بعد از انقلاب مسئولان ، هنرمندان و دیگر افراد تاثیر گذار خودشان را متعهد می دانستند و شاعر شعری ، نویسنده کتابی، فیلمساز فیلمی در باره فلسطین تهیه می کردند الان یک مجموعه عظیم حمایت فرهنگی و هنری از فلسطین را داشتیم که می توانست یک انقلابی بپا کند .

 

«نوری» همچنین به مذاکرات آستانه هم اشاره کرد و افزود : تلاش کشورهای ایران ، روسیه و ترکیه در بحث مذاکرات آستانه برای حل مشکل ملت سوریه و کمک به حاکم شدن خود مردم سوریه بر سرنوشت خودشان است .

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین عناوین