khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18025
1395-12-20 17:44
اگر استاندار در همان ابتدا عذر خواهی میکرد ومسأله مدیریت میشد این قائله جمع میشد

به گزارش نهبندان خبر،  امام جمعه موقت شوسف در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته  با اشاره به سخنان اخیر استاندار خراسان جنوبی از پیوستن علما و روحانیون شهرستان نهبندان به خیل تحصن کنندگان استان خبر داد و افزود : اگر قرار است در مورد مسائل دینی اظهار نظری صورت گیرد باید این مطلب از سوی کارشناس دین باشد و هر کسی اجاز ندارد در مورد مسائل دینی نظر بدهد همانگونه که یک طلبه در مورد مسائل فنی و معماری نظر نمی دهد و این عالم دین است که باید تشخیص دهد رقص زن و مرد حرام است یا حلال .

 

حجت الاسلام والمسلمین «حسینی» افزود : آنچه ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه می گویند حرف دین و حرف شما مردم است زیرا ائمه جمعه نمایندگان شما مردم هستند و آنها خواستندکه آقای استاندار عذرخواهی کند و به فکر مشکلات مردم باشد ، اما نتنها عذر خواهی نکردند بلکه ائمه جمعه را با القابی از قبیل افراطی بودن و خفاش  خطاب کردند و علیه آنها بیانیه صادر کردند .

 

«حسینی» با تاکید بر اینکه همه علما و ائمه جمعه و جماعت یک صدا پشتیبان نماینده ولی فقیه در استان هستند و به تحصن تا حصول نتیجه ادامه خواهند داد به رقص و پایکوبی عده ای دختر و پسر در کویر سه قلعه پس از این اظهارات استاندار وآن هم در روز شهادت حضرت زهرا (س)اشاره کرد و افزود : مگر فاطمه زهرا با اینها چه کرده بود که در روز شهادت این بانوی گرانقدر که خداوند می فرماید «اگر فاطمه نبود جهان را خلق نمی کردم» عده ای  رقص و پایکوبی کنند .

 

خطیب موقت نماز جمعه شوسف با تاکید بر اینکه علما همچنان به این حرکت خود ادامه می دهند گفت: این تحصن علما نه حرکتی خلاف قانون است  و نه علما ضد دولت هستند چرا که دولت فعلی با حکم تنفیض رهبری و رای اکثریت مردم روی کار آمده است اما این مسائل سیاسی نیست بلکه اینها مسائلی است که به اصل دین ضربه می زند و اگر علما ساکت بمانند فردا جواب فاطمه زهرا و حضرت صاحب الزمان را چه باید بدهند .

 

«حسینی» تاکید کرد : اگر در همان ابتدا عذر خواهی می کردند و مساله مدیریت می شد این قائله جمع می شد اما اکنون ائمه جمعه و جماعت به تحصن خود تا گرفتن نتیجه ادامه خواهند داد .

 

حجت الاسلام والمسلمین «حسینی» همچنین به سالروز اعدام انقلابی احمد کسروی نویسنده مرتد اشاره کرد و افزود : طبیعت ملت ایران حق طلبی و حرکت در مسیر دین بوده است و نمونه آن از همان صدر اسلام زمانی که با وجود آن همه اقوام و خویشان پیامبر کسی جز سلمان فارسی نتوانست جزء اهل بیت شود مشخص شده است .

 

«حسینی» همچنین با اشاره به روز راهیان نور گفت : همه ما به شهدا و آثار و سیره و روش شهدا نیازمند هستیم و با توجه به توصیه رهبر انقلاب اسلامی همه دستگاه های اجرایی موظف هستند در جهت اعزام جوانان به سرزمین های نور با بسیج همکاری کنند.

 

وی همچنین به سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تاسیس بنیاد شهید اشاره کرد و افزود : شهدا رفتند ولی از آنها مادران و همسرانی به جای مانده است که برخی از آنها هنوز چشم به راه عزیزانشان هستند و دختران یتیمی مانده اند که هیچ کس درد آنها را نمی فهمد مگر اینکه پدر از دست داده باشد و ما در مقابل اینها مسئول هستیم آن وقت آیا این بی حجابی ها ، اختلاس ها حق الناسی از طرف خانواده شهدا بر گردن ما نیست و آیا فردا این مادران شهدا دامن ما را نمی گیرند  .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین