khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18120
1396-05-04 14:00
رئیس اداره دامپزشکی نهبندان خبر داد:
نظارت دامپزشکی نهبندان بر تولید11 تن گوشت قرمز
رئیس دامپزشکی نهبندان گفت:در چهارماهه نخست امسال 11 هزارو 207 کیلوگرم گوشت قرمز با نظارت های بهداشتی کارشناسان شبکه دامپزشکی نهبندان وارد چرخه مصرف شده است.

به گزارش نهبندان خبر،  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان در گفتگو با خبرنگار نهبندان خبراظهار داشت: نظارت بر تولید، توزیع و عرضه گوشت قرمز توسط کارشناسان این شبکه جهت جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک نظیر تب مالت، سل، تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو و آلودگی‌های انگلی به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طی چهار ماهه نخست امسال 204 راس دام سبک و 66 راس دام سنگین با نظارت بهداشتی کارشناسان این شبکه در کشتارگاه شهر نهبندان کشتار شده است، گفت: از ذبح بهداشتی این تعداد دام 11 هزار و 207کیلو گرم گوشت قرمز سالم و بهداشتی تولید شده است

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان افزود: تمام لاشه دام‌های کشتار شده به طور حتمی باید به مدت 24 ساعت در پیش سرد نگهداری شوند و در هیچ شرایطی لاشه‌هایی که دوره پیش سرد را طی نکرده باشند، از طرف دامپزشکی تائیدیه بهداشتی برای عرضه را دریافت نمی‌کنند.

راه انجام تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی دامپزشکی کلیه مراحل قبل از کشتار و ذبح دام و بازرسیهای پس از کشتار دام را انجام داده و در پایان با درج لیبل و ممهور کردن لاشه ها به مهر دامپزشکی سلامت گوشت تولیدی را تایید می کنند.

وی در پایان از تمامی شهروندان خواست نسبت به نظارت همگانی بر بهداشت عمومی توجه داشته باشند و در صورت مشاهده موارد تخلف و کشتار خارج از کشتارگاه مراتب را با شماره تلفن 32622357 به شبکه دامپزشکی نهبندان اطلاع دهند.

/ انتهای پیام

دیدگاه شما