khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18425
1396-06-15 15:25
رئیس اداره بهزیستی نهبندان از پرداخت 8 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی در نهبندان خبر داد.

به گزارش نهبندان خبر،به نقل از گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی از بیرجند، محمد بارانی صبح امروز در کمیته اشتغال و ستاد توسعه تعاون نهبندان، بهزیستی را یک نهاد حمایتی و خدمت‌رسان به معلولان دانست و اظهار داشت: مددجویان از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه هستند که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود.

وی بیان داشت: سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد و 350 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد پرداخت شد که این میزان تسهیلات در سال جاری به 8 میلیارد و 600 میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

رئیس اداره بهزیستی نهبندان از افزایش 2.5 برابری تسهیلات اشتغالزایی در سال جاری خبر داد و گفت: اولویت پرداخت این تسهیلات با افراد در معرض آسیب و معتادان بهبود یافته است.

بارانی با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با فنی و حرفه‌ای و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گروه‌های هدف این سازمان با ارائه معرفی نامه به فنی و حرفه‌ای آموزش‌های رایگان مهارت‌های شغلی را کسب می‌کنند، اضافه کرد: سقف تسهیلات پرداختی به افراد تحت پوشش و معتادان بهبود یافته از 50 تا 200 میلیون ریال است.

وی با تأکید بر اینکه با فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار بهبود یافتگان گامی اساسی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد بر می‌داریم، اظهار داشت: برای سهولت پرداخت تسهیلات نشست‌های هماهنگی با بانک‌ها برگزار شد تا روند واگذاری وام‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

رئیس اداره بهزیستی نهبندان تعهد اشتغال بهزیستی نهبندان را در سال جاری 19 نفر اعلام کرد و بیان داشت: این اداره تلاش می‌کند بالاتر از تعهدی که توسط اداره کل بهزیستی استان پیش‌بینی شده را محقق کند.

بارانی اضافه کرد: تعهد اشتغال بهزیستی نهبندان در سال گذشته 18 نفر بود که خوشبختانه توانستیم تعهد اشتغال خود را افزایش داده و برای 36 معلول و مددجو اشتغال ایجاد کرده و 96 درصد اعتبارات اشتغالزایی را جذب کنیم.

وی یادآور شد: بهزیستی نهبندان در زمینه اشتغال انفرادی گام برمی‌دارد و از مهمترین اهدافی که در این راستا دنبال می‌کند ایجاد اشتغال جمعی به صورت شرکت تعاونی است.

رئیس اداره بهزیستی نهبندان شرکت تعاونی خیاطی ماهکان نگار شرق خراسان و شرکت تعاونی نان حلال کویر را از تعاونی‌های تحت پوشش بهزیتی ذکر و خاطرنشان کرد: همچنین شرکت تعاونی قالی‌بافی که 300 میلیون ریال جهت ایجاد آن سرمایه‌گذاری شده در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.انتهای پیام/

دیدگاه شما