khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18441
1396-06-17 10:53
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت: غدیر خم یک واقعه و حادثه نیست بلکه یک جریان است.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه نهبندان ضمن تبریک عید غدیر خم در جمع نمازگزاران این هفته نماز جمعه نهبندان گفت:غدیر خم که توسط پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) به امر و دستور خداوند انجام شد یک واقعه و حادثه تاریخی نیست بلکه یک جریان است که امروزه نیز این جریان در کشور ایران ادامه دارد.

وی افزود: غدیر خم مورد اتفاق شیعه و سنی می باشد و در منابع اهل تسنن نیز کمتر از منابع تشیع به جریان  غدیر پرداخته نشده است و اهل تسنن غدیر را یک بحث مسلم می دانند.

خطیب نماز جمعه نهبندان اظهار داشت: 17 شهریور 57 که به جمعه سیاه و خونین نام گذاری شده است چرا که رژیم پهلوی سقوط خود را حتمی می دید جمع بسیاری از مردم بی گناه و مظلوم را در میدان ژاله سابق تهران شهدا امروزی به رگبار بست و به شهادت رساند که حاصل خون این عزیزان در 22 بهمن همان سال به ثمر نشست و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

عباسعلی خزاعی در ادامه تصریح کرد: حمله به برج های دوقلو در 11 سپتامبر که یک حمله مشکوک می باشد و تحلیل گران منصف بر این باورند که سازمانهای جاسوسی سیا و موصاد بر این حمله نقش داشته اند چرا که هیچ وقت اجازه تحقیقات را ندادند و این نیز یکی دیگر از سیاست های یک بام دو هوای آمریکاست و حمله به برج های دوقلو را بهانه حمله به مردم افغانستان قرار دادند.

خزاعی با اشاره به 19 شهریور سالروز رحلت آیت الله طالقانی خطیب نماز جمعه تهران، او از پیشتازان نماز جمعه در ایران دانست و گفت: آیت الله طالقانی بعد از ایراد و خواندن چندین خطبه تاثیر گزار دارفانی را وداع و به آخرت شتافت یاد و خاطره اش گرامی باد.

خطیب نماز جمعه نهبندان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان تعرفه گرمسیری برق برای نهبندان نیز اعمال شود چرا که مردم و کسبه این انتظار را از دولت دارند.

وی ادامه داد: توقع دیگر خاصه از دولتمردان و روسای ادارات  این است که چنانچه خریدی برای ادارات و سازمان ها انجام می شود از کسبه و بازار شهرستان صورت پذیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین