khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18443
1396-06-18 11:40
نا رضایتی کسبه بازار نهبندان از وضعیت فعلی کسب و کار در شهرستان
رکود کسب و کار دغدغه ی جدی مردم/هزینه ها از درآمد پیشی گرفته است
خیل عظیم نیروی مشتاق کار به بازار که موجب شده مغازه های بزرگ به واحدهای کوچک تر تقسیم شود، هر پارکینگ خانه ای حتی در پس کوچه ها مغازه شود و یا در هر مغازه ها چند نوع کالای نامربوط به فروش برسد، در وضعیتی است که مغازه ها خالی از مشتری باقی مانده است.

معین کفاش فعال فرهنگی و اجتماعی در گفتگو با خبرنگار نهبندان خبر، اظهار داشت:موج سیل آسای ورود نیروی انسانی بیکار به بازار

در حالی که سهم استخدام دستگاه های دولتی استان تنها 20 درصد از اشتغال موجود را در بر می گیرد و زمانی که بخش صنعت و کشاورزی چندان پر رونق نیست، بخش عمده اشتغال به سمت خدمات و بخشی خدمات واسطه ای سوق پیدا می کند.

در وضعیتی است که مغازه ها خالی از مشتری باقی مانده است. رشد مغازه ها موجب شده در هر خیابان و حتی هر کوچه ای از یک صنف خاص 10 ها مغازه در یک منطقه کوچک جمع شود.

در نتیجه بازار یکی از قلب های اقتصادی محسوب می شود که برای درآمد زایی خیل عظیم جوانان بیکار را به خود جلب و جذب می کند.

سال به سال جوانانی که می خواهند در بازار کسب و کاری راه بیندازند با افزایش همراه است . در قدیم هر بازاری فرزندان خود را در مغازه به کار می گرفت و نهایتا از دوست و آشنا کسی هم برای فروشندگی و کارگری در مغازه دست به کار می شد.

در حال حاضر مراجعات مختلفی حتی از سوی جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی به مغازه ها دیده می شود که حتی برای مبالغ پایین نیز حاضر به کار کردن هستند.

اجاره بها با فروش ماهانه همخوان نیست

اغلب مغازه های نهبندان به شکل اجاره ای در اختیار فروشندگان عمدتا جوان قرار می گیرد .

خیل عظیم نیروی مشتاق کار به بازار که موجب شده مغازه های بزرگ به واحدهای کوچک تر تقسیم شود، هر پارکینگ خانه ای حتی در پس کوچه ها مغازه شود و یا در هر مغازه ها چند نوع کالای نامربوط به فروش برسد، در وضعیتی است که مغازه ها خالی از مشتری باقی مانده است.

رشد مغازه ها موجب شده است در هر خیابان  و حتی هر کوچه ای مغازه ها شکل بگیرند و گاهی از یک صنف خاص 10 ها مغازه به فروش چند رسته مرتبط و غیر مرتبط نیز می پردازند

موضوعی که برای جذب مشتری رقابت های منفی مغازه داران را به دنبال داشته و در برخی مواقع به تخلفات در خرید و فروش نیز دامن می زند.

یکی از فروشندگان لباس بچگانه افزود: ما منتظر بودیم تا قبل از ماه محرم و صفر بازار جان بگیرد اما متاسفانه رونقی در خرید و فروش ها دیده نمی شود.

یکی از فروشندگان کیف و کفش اظهار داشت: خود بنده به همراه دو نفر دیگر ساعت ها بیکار در مغازه منتظر مشتری می نشینیم، تا جایی که برای پر کردن وقت خالی به تلگرام و وب گردی می پردازیم ساعت ها در مغازه به مسابقات ورزشی، کانالها و گروه ها و شبکه های اجتماعی و فیلم ها خیره می مانیم در حالی که یک چشممان به در است تا مشتری پیدایش شود.

درآمد ماهانه بسیاری از مغازه ها حتی کفاف هزینه های آب و برق و اجاره مغازه را نمی دهد، در صورتی که مغازه اجاره ای باشد وضعیت به مراتب سخت تر است و کمتر فروشگاهیی هستند که می توانند دخل و خرج همسان داشته و حتی سود داشته باشند.

بسیاری از فروشنده ها به همین دلیل از یک کسب خاصی نا امید شده و به فروش کالای دیگری مشغول می شوند.

در اغلب مغازه ها نوشته شده حراج به علت تغییر شغل یا نوشته شده این مغازه با اجاره مناسب واگذار می شود و این در حالی است که اگر فروش مغازه کافی باشد هیچگاه چنین پیام هایی به شیشه مغازه ها نصب نمی شود.

به طوری که چک برگشتی مهم ترین دلیل محکومیت های مالی در بازار است.

جمله تامل برانگیز یک فروشنده: با ما به از این باش که با خلق جهانی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین