khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18452
1396-06-19 17:11
شهریه های پیش دبستانی متاسفانه با درآمد و وضعیت معیشتی حداکثر جمعیت مردم نهبندان همخوانی نداشته و سازگار نیست .شهریه های چند صد هزار تومانی باعث دل نگرانی خانواده ها شده است.

به گزارش نهبندان خبر،پیش دبستانی دوره  ای که به گفته کارشناسان مهم و تاثیر گذار در آینده تحصیلی کودکان است،به دغدغه ای برای والدین تبدیل شده است. والدینی که از یک سو ضرورت حضور فرزندانشان را در این دوره می دانند اما از سوی دیگر پرداخت شهریه ها و هزینه های این دوره باری مضاعف بر دوش آن ها تحمیل می کنند.

برای مشخص شدن شهریه پیش دبستانی نرخ شهریه چند مرکز پیش دبستانی را جویا می شویم که متاسفانه با درآمد و وضعیت معیشتی حداکثر جمعیت مردم نهبندان همخوانی نداشته و سازگار نیست .شهریه های چند صد هزار تومانی باعث دل نگرانی خانواده ها شده است.

مریم که برای ثبت نام  فرزندش به یکی از مراکز پیش دبستانی شهر نهبندان مراجعه نموده است اظهار داشت: شهریه پیش دبستانی در نهبندان متفاوت می باشد در صورتی که از لحاظ امکانات آموزشی مساوی می باشند .

مادر نوآموز دیگری ادامه می دهد: همسرم کارگر ساختمانی می باشد و  در این نقطه از شهر سکونت داریم به این مرکز برای ثبت نام فرزندم مراجعه نموده ام اما از پس پرداخت شهریه و هرینه ها بر نمی آیم و از ثبت نام فرزندم در پیش دبستانی منصرف شده ام.

به دلیل اهمیت موضوع خبرنگار ما گفتگویی با رئیس  اداره بهزیستی نهبندان انجام داده است.

محمد بارانی اظهار داشت:بهزیستی به کلیه مهد کودک هایی که مجوز نگهداری کودکان را می دهد این شامل کودکان 5 و 6 ساله نیز می شود و از لحاظ قانونی مجوز ثبت نام در پیش دبستانی 1 و2 را دارند و تحت نظارت این اداره قرار می گیرند .

وی در خصوص شهریه نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ما متذکر شد: تعرفه شهریه به مدیران پیش دبستانی ارائه می گردد و تصمیم نهایی جهت تخفیف و... برعهده شخص ایشان می باشد.

محمد بارانی رئیس اداره بهزیستی نهبندان در ادامه تصریح کرد:گاها تمهیداتی هم اندیشیده شده است تا همه کودکان بی بضاعت و کم بضاعت نیز از خدمات پیش دبستانی استفاده نمایند که در سال تحصیلی 96-95  مبلغ67 میلیون و پانصد هزار تومان  بابت شهریه و مبلغ 150 میلیون و 242 هزار تومان بابت غذای گرم کودکان به مراکز پیش دبستانی شهرستان نهبندان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین