khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18453
1396-06-19 23:21
کودکان و نوجوانان با همراهی والدین در تکاپوی خرید مایحتاج تحصیل راهی فروشگاه های لوازم التحریر، کیف و پوشاک می شوند.

به گزارش نهبندان خبر،با رسیدن به آخر شهریور و فرا رسیدن ماه مهر فضای خاصی بر شهر حاکم می شود.

کودکان و نوجوانان با همراهی والدین در تکاپوی خرید مایحتاج تحصیل راهی فروشگاه های لوازم التحریر، کیف و پوشاک می شوند.

عزم رفتن به میان مردم می کنم فروشگاه ها و مغازه های لوازم التحریر مملو از اجناس رنگارنگ که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و همگان را به یاد دوران مدرسه می اندازد.

در آنسو بچه هایی که با ذوق دفترچه ها را برای انتخاب زیر و رو می کنند و پدران و مادرانی که برای تایید یا رد درخواست کنار آنها هستند و برخی دیگر نیز بدون حضور فرزندان در حال انتخاب هستند.

قیمت ها افزایش یافته است

به آقای معتمدی که صاحب فروشگاه لوازم التحریر و رئیس صنف لوازم التحریران نهبندان است نزدیک می شوم  و بعد از گفت و گویی کوتاه در حالی که پاسخگوی مشتری است می گوید: نیمه شهریور به بعد سرمان شلوغ می شود و آخر امید ما فروشندگان لوازم التحریر هم به ایام شهریور و فصل خرید ملزومات دانش آموزان و دانشجویان است بازار شب عید ما همین روز ها است.

از افزایش قیمت از او می پرسم و ایشان نیز تایید می کنند و در ادامه بیان داشت علاوه بر افزایش 10 درصدی در بعضی از کالاها افزایش 15 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم.

از استقبال والدین و بچه ها از نوشت افزار های ایرانی می پرسم و او پاسخ می دهد: اکثر اجناس موجود در بازار و فروشگاه های لوازم التحریر نهبندان ایرانی می باشد اما با توجه به عدم آگاهی و آشنایی مردم نهبندان استقبال خوبی از آن صورت نمی گیرد و بیشتر پایین  بودن  قیمت کالا مد نظر والدین می باشد.

محمد که تنها برای خرید لوازم التحریر فرزندانش آمده است با او مشغول صحبت می شوم و او می گوید به دلیل بالا بودن قیمت لواز م التحریر از آوردن فرزندان  جهت خرید سر باز زده تا انتخاب محدود نر شود و بتوانم مایحتاج مدرسه فرزندانم را با کمترین قیمت تهیه نمایم.

خیلی از خانواده ها قادر به تامین مایحتاج فرزندان خود نیستند. فقط لوازم التحریر که نیست،لباس فرم مدرسه، کیف، کفش و گاها شهریه، هزینه های گزافی در بر دارند خصوصا اگر 2 یا 3 فرزند محصل و دانشجو داشته باشند.

وارد فروشگاه کیف می شوم که قیمت های آن نیز سر به فلک کشیده و هوش را از سر آدمیزاد می برد قیمت های آن از 45 هزار شروع و الی آخر ادامه دارد.

مادر دانش آموزی می گوید چاره چیست به هر سختی هم که شده است باید خرید تا فرزند مان جلوی دوستان و همکلاسی هایش احساس حقارت نکند.

معصومه مادر نرگس می گوید کیف دخترم را در نیمه سال تحصیلی گذشته خریده ام  و هنوز قابل استفاده می باشد اما دخترم دیگر قبول نمی کند و حال برای خرید کوله پشتی آمده ایم که قیمت هادر مقایسه با سال تحصیلی گذشته افزایش چشمگیری داشته است اما با لاجبار باید خود را به آب و آتش زده و کوله پشتی مورد علاقه فرزندم را خریداری کنم

امروزه دیگر نمی توان دانش آموزان را با کفش پا رفته و کیف سال گذشته به مدرسه فرستاد همه چیز باید نو باشد.

البته  هستند خانواده هایی که توان خرید لباس ولوازم التحریر گران قیمت را برای فرزندان خود ندارند و ناچارند یا از لباس های سال گذشته استفاده کنند و یا اینکه جنس ارزان انتخاب کنند که توان پرداخت آن را داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین