khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18462
1396-06-21 13:48
سهم تحصیلکرده ی روستایی در تصدی کرسی های شهرستان و استان خراسان جنوبی چند درصد است؟

معین کفاش، فعال فرهنگی و اجتماعی در انتقاد از عملکرد مسئولین در ارسال پیامی به خبرنگار نهبندان خبر،اینگونه نوشت:سهم جوانان تحصیلکرده روستایی از کرسی های ادارات چند درصد؟

این است شایسته سالاری و حمایت از جوانان؟

در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یم جانبه و غیر انسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران و با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایرا،واژه جدید" اقتصاد مقاومتی" به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است.

این واژه نخستین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال 1389 مطرح گردید.

ایشان فرمودند: اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرابط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

گرایش به اقتصاد مقاومتی مخصوص کشور ما نیست. امروزه در بسیاری از کشورها به خصوص در این سال های اخیر که تکانه های شدید اقتصادی که در دنیا به وجود آمد، کشورهای متعددی به دنبال مقاوم سازی اقتصاد خودشان برآمدند.

اگر یک جامعه ای بخواهد از لحاظ استحکام درونی، اقتصاد و جوانان خود را آسیب ناپذیر نماید، باید از اسراف و تجمل گرایی بپرهیزد، البته بسیاری از این موارد فقط مخصوص دولت نیست و باید از داخل خانواده خود این فرهنگ سازی را شروع کنیم.

البته این به معنای شانه خالی کردن مسئولان و دولت مردان نیست.

دشمنان داخلی و خارجی این ملت میخواهند اقتصاد کشور را تخریب کنند. وضعیت مردم بد شده و قدرت خریدشان کاهش پیدا کند و همه این ها از اهدافی است که مردم را از اسلام و نظام اسلامی ناراضی کنند و دشمنان را دلشاد.

وظیفه کیست که در مقابل این وضعیت ایستادگی کند؟ وظیفه همه. همه وظیفه دولت، مجلس، نماینده مجلس، مسئولین گوناگون و حتی وظیفه آحاد مردم، اما در روزهای اخیر متاسفانه خبرهایی شنیده شده که حاکی از بی توجهی مسئولان به این مهم است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی به تازگی گفته است: 10 هزار تن برنج آمریکایی وارد کرده ایم این در حالی است که اواخر آذر ماه سال گذشته سازمان توسعه تجارت، واردات 227 قلم کالای مصرفی از آمریکا را ممنوع اعلام کرد.

در این دولت و دولت های پیشین از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز، ظلم بزرگی در حق کشاورزها شده و اکنون هم می شود. دلیلش این است که اگر کشاورز، زمین برنجش را بفروشد و سود بانکی بگیرد،چندین باربر بیشتر منفعت می کند، اما  در اصل به اقتصاد کشور لطمه وارد می شود.

در نگهداری از زیر ساخت ها و پروژه های جدید اهل سیاست همیشه دومی را به اولی ترجیح می دادند در حالی که کشاورزی نیز یکی از زیر ساخت های کشور است.

سخن آخرم را با ارائه یک نمونه راه حل ساده برای حل مشکلات بزرگ اقتصادی به پایان می برم: مبلغ واردات گوشت گاو در کشور برابر1100 میلیارد تومان می باشد که با این مبلغ می توان علاوه بر رونق دامداری در کشور، بیش از 28 هزار شغل پایدار برای جوانان ایجاد کرد

 و یک نکته را یادآور می شوم سهم تحصیلکرده ی روستا یی در تصدی کرسی های شهرستان و استان خراسان جنوبی چند درصد است؟

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین