khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18470
1396-06-23 00:17
این یک فاجعه بسیار بزرگ و کم نظیر است که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد.

به گزارش نهبندان خبر،حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی  امام جمعه نهبندان در گفتگویی اظهار داشت: آن چیزی که در کشور میانمار با عنوان نسل‌کشی مسلمانان در حال انجام است جای تاسف دارد زیرا این یک فاجعه بسیار بزرگ و کم نظیر است که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد.
وی افزود: اینکه مردمی با تاریخ چند صد ساله در کشوری زندگی کنند و حق سکونت و حیات در آن کشور را نداشته باشند، مشکل بزرگی است به خصوص که در کنار این، تمامی جوامع بین‌المللی که در قالب حقوق‌بشر  و سازمان‌های به ظاهر حقوق بشری  فعالت می‌کنند چشم خود را به واقعیت‌ها بسته‌اند.
امام جمعه نهبندان گفت: اینکه آنگ سان سوچی رهبر میانمار جایزه صلح نوبل را گرفته است بسیار دردناک است و باید گفت آبروی نوبل و جایزه‌اش را برده‌اند و مسئولان جایزه صلح نوبل باید وارد عمل شوند و این جایزه را پس بگیرند زیرا این خانم با رفتارش نسبت به مسلمانان آبرو آن‌ها را برده است.
خزاعی تصریح کرد:  آمریکا نیز چشم خود را به همه این واقعیت‌ها بسته است و اگر یک واقعه کوچیک برای یک نفر از تبعه‌های کشور‌های اروپایی رخ داده بود آن را در سایتهای خبری بزرگ می‌کردند در حالی که صدها هزار نفر در حال آواره شدن هستند و خانه‌هایشان را آتش می‌زنند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز کشته شده اند ولی آن‌ها بی‌توجه هستند.
وی ضمن حمایت و قدر دانی از پویش مردمی "من حامی انسانیت هستم" که به صورت خودجوش توسط جوانان استان جهت حمایت از مسلمانان میانمار راه افتاده است، گفت: این حرکت خودجوش امر بسیار بزرگی است و مصداق این سخن از امام علی (ع) است که فرمودند« همیشه دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید » و پیامبر اکرم (ص) که فرمودند« هرکس که به فکر مسلمانان نباشد اسم او را مسلمان نمی‌توان گذاشت » می‌باشد، بنابراین ازدیدگاه اسلامی و انسانی هر کاری که مسلمانان در حمایت از مسلمانان میانمار انجام دهند قابل ستایش می‌باشد.
امام جمعه نهبندان گفت: دولت‌های اسلامی نیز باید از ابزاری که در دست دارند استفاده کنند، همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان گفتند:«دولت‌های اسلامی می‌توانند قطع رابطه کنند، آنها را تحریم کنند و به آنها کالا ندهند و به عبارتی آن‌ کشور را در منگنه قرار دهند تا دست از جنایت‌های خودشان بردارند»، زیرا بیش از ۵۰ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی هستند و اینها کارهای زیادی می‌توانند انجام دهند ولی متاسفانه شاهد بی‌تفاومتی آن‌ها نسبت به این موضوع هستیم.
خزاعی پیرامون پویش مردمی حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار تصریح کرد: این پویش اتفاق بسیار مبارک است و باعث می‌شود مردم میانمار با فاصله چند هزار کیلومتری از کشور ما با دیدن اینکه افراد و یا جوانانی در گوشه‌ای از این کره خاکی به فکر آن‌ها هستند، با اینکه در اوج مصیبت هستند ولی برای آن‌ها تسلا خاطر می‌باشد .
وی ادامه داد: این پویش باید گسترده‌تر شود، البته مهمترین موضوع اقدام عملی دولت‌های اسلامی می‌باشد و باید از ابزاری که در قالب تجارت و دیگر روابط همانند حضور در سازمان‌های بین المللی از قبیل سازمان کشورهای اسلامی، کشورهای عدم تعهد، سازمان ملل، صلیب سرخ و هر مجموعه که در آن حق نظر دارند و حضور دارند نظران خودشان را به نحو مطلوبی به نقل از مردم مظلوم میانمار بیان کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما