khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18472
1396-06-23 12:24
توسط نماینده مجلس و مسئولین نهبندان صورت پذیرفت:
بازدید از فعالیت های گروه جهادی
بازدید از فعالیت های گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند در روستاهای بخش شوسف شهرستان نهبندان صورت پذیرفت.

به گزارش نهبندان خبر،در این بازدیدها در نشست صمیمی با حضور اهالی روستا، دانشجویان گروه جهادی و مسئولین مشکلات روستاها مطرح و بررسی شد.

که عمده مشکلات روستاها اینگونه مطرح گردید: عدم انجام طرح هادی در روستاها، کمبود آب آشامیدنی، نبود سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان مقطع متوسطه از روستا به شوسف،مرمت و بازسازی و احیای قنات روستا، بیکاری جوانان روستا و...

نظر افضلی ضمن تشکر از همراهی مسئولین و اساتید همراه در این بازدید از بسیج دانشجویی و گروه های جهادی تشکر کردند.

وی افزود: قبل از نمایندگی عمق فاجعه را اینقدر احساس نمی کردم، خشکسالی وحشتناک منطقه مشکلات فراوانی ایجاد کرده است زیست بوم بهم ریخته است به اشتغالزایی در منطقه توجه نشده و اگر سرمایه گذاری در منطقه انجام نگیرد مردم مهاجرت خواهند کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مدتی که نماینده شده ام از هر تریبونی که در اختیارم قرار گرفته مشکلات مردم را مطرح کرده ام و پیگیری های زیادی انجام داده ام که متاسفانه هیچ توسعه پایداری در منطقه انجام نگرفته است.

مردم باید مطالبه گر شوند اما نجابت ما باعث شده منطقه مغفول واقع شود.

مشکلات قنات و آبخوان داری پشت قنوات نیاز به توجه ویژه و بودجه کلان دارد.

وی تصریح کرد: با رئیس جمهور و تک تک وزرا صحبت کردم پتانسیل های منطقه زیاد است معاون، صنایع دستی باید مورد توجه قرار بگیرد.تقاضاهای فراوانی برای ورود بنیاد برکت در منطقه صورت گرفته و امید داریم با حضور ستاد اجرایی فرمان امام بخش عمده مشکلات حل شود. اخیرا یک ونیم میلیارد دلار برای توسعه پایدار و اشتغال روستاها تصویب شده است.

متاسفانه از گذشته روستاها مغفول  مانده است و امروز این را هم دولتمردان و هم مجلس فهمیده اند در زمینه توجه به روستاها اتفاق نظر داریم.

 افضلی خاطر نشان کرد:تلاش و کار گروه های جهادی ارزشمند است و از این بستر هست که شهید حججی ها ساخته می شوند. جوان جهادی و انقلابی  است که در مقابل دشمن سینه سپر می کند و باید قدر دان این جوانان باشیم اگر ببینیم سفره جمهوری اسلامی خالی هست همه روزه می گیریم ولی آنچه ما را ناراحت می کند تبعیض هاست وقتی عده ای میلیاردی می خورند و عده ای بی نصیب هستند ناراحت کننده است.

مشکلات روستا و روستاهای مشابه را مستمر پیگیری کرده ام در برخی موارد حجم مشکلات گسترده و منابع محدود است و برخی مشکلات هم با همت مسئولین قابل حل است که باید انجام شود برای مشکل سهامی زراعی می خواستم باز وزیر سوال کنم ولی چون مسئولین استانی قول های خوبی برای رفع مشکلات  دادند فعلا منصرف شدم.

همیشه پاسخگو مردم بوده ام و به مسئولین هم گفته ام منطقه ما نیاز به تلاش مضاعف دارد یا مسئولیت نگیرید یا اگر آمدید باید شبانه روز تلاش کنید.

در این جلسه نیز علیرضا صادقی معاون عمرانی فرمانداری نهبندان قول دادند با لوله کشی آب قنات به داخل روستا مشکل آب آشامیدنی مردم روستا را به زودی حل کند.

همچنین در خصوص طرح هادی روستا افزود: نقشه طرح هادی روستا آماده است و به محض تعویض لوله های شبکه آبرسانی توسط آبفای روستایی طرح هادی نیز در روستا اجرایی خواهد شد.

در خصوص سرویس ایاب و ذهاب نیز پیشنهاد پرداخت وام به یکی از جوانان متقاضی برای خرید یک دستگاه مینی بوس را مطرح کردند و اظهار داشت: منطقه با توجه به حجم زیاد مسافر این پتانسیل را دارد.

در خصوص سایر مشکلات نیز توسط مسئولین قول پیگیری داده شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما