khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18477
1396-06-25 00:30
25 ذی الحجه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز خانواده و تکریم بازنشستگان نام گذاری شده است.

به گزارش نهبندان خبر،از سال 1386 روز 25 ذی الحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.

علت این روز شان نزول آیه "هل اتی" در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه های آن است، عنوان شده است. آیه هل اتی در روز 25 ذی الحجه در شان پیامبر(ص) نازل شد که پس از سه روزه روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

در شورای فرهنگ عمومی اتفاق نظر بر این بود  که روز بزنشستگان با یک روز در تقویم رسمی کشور تلفیق شود که بهترین روز برای این منظور روز 25 ذی الحجه  یعنی روز خانواده بود.

در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهم ترین ارکان جامعه محسوب می شود.

پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی بند و باری و همچنین ارتقائ جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

خانواده به عنوان کوچک ترین نهاد اجتماعی، آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب های اجتماعی است به طوری که اکثر مشکلات و آسیب ها ابتدا در خانواده ها بروز پیدا می کند و در صورت عدم پیشگیری و برخورد نا صحیح  با آن به درون جامعه نیز رسوخ می کند و در این شرایط نمی توان به راحتی مشکلات و آسیب ها را کنترل کرد.

بی شک با انجام فرامین دینی اسلام در مورد خانواده و در نظر گرفتن آنها می توان تا حد زیادی زمینه سلامت خانوادگی و سعادت جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما