khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18500
1396-06-28 14:29
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:
امور جوانان هلال احمر نهبندان وضعیت خوب و مطلوبی دارد
فائزه موهبتی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امور جوانان جمعیت هلال احمر نهبندان در اجرای برنامه ها پیشتاز بوده و موفقیت های فراوانی را کسب نموده است.

فائزه موهبتی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار نهبندان خبر، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام محرم الحرام و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش گفت:خداوند مخلوقات زیادی را خلق کرده است ، که خلق انسان از بهترین و با ارزشترین مخلوقات است و خدواند در جهت خلق انسان به خود تبریک گفته است . حال این انسان  بهترین مخلوق ذات احدیت است که تصمیم می گیرد چگونه باشد، می تواند به جز خدا نبیند و هم می تواند مخلوقات دیگر را به هلاکت برساند.

با گردش روز و شب، پیدایش فصل هاو... پی به وجود خداوند برده و متوجه می شویم که جهان دیگر نیز وجود داشته و اعمال ما در کفه ترازو قرار گرفته و سنجیده می شود، خداوند بارها به مخلوق خود متذکر شده  که چه پاداش و جزایی در انتظار تو است. آیت الله لنکرانی نیز می فرمایند: واجبات را انجام داده و مستحبات خود را خدمت به خلق خداوند قرار دهید پس می توان بهره جست که خدمت به خلق خداوند از بزرگترین عبادتهاست.و کار و هدف جوانان جمعیت هلال احمر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست ؛جوانانی که بدون هیچگونه چشم داشتی خدمات بشر دوستانه وعام المنفعه انجام می دهند. و در مواقع سختی و بحران به کمک و یاری هم نوعان خود شتافته و خدمتی بی منت و عاری از هرگونه زیر سوال بردن ارزش انسانی انجام می دهند.

وی افزود: جوان هلال احمر را می توان اینگونه معنا و تعریف کرد: شور، نشاط، پویایی جهت خدمتی داوطلبانه و بشر دوستانه که به حمد الله این ویژگی ها و خصوصیات در تک تک اعضای جمعیت جوانان هلال احمر نهبندان به چشم می خورد.

فائزه موهبتی تصریح کرد: وضعیت امور جوانان جمعیت هلال احمر نهبندان یک وضعیت خوب و مطلوبی را دارد که این نیز شایسته تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اجرایی این مرکز می باشد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: نهادینه کردن فرهنگ خود امدادی و دیگر امدادی از وظایف این نهاد می باشد که این هدف و فعالیت از سنین 4 تا 6 سال بنام غنچه های هلال در مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی در حال اجرا است که با استقبال  گرم کودکان و مربیان این مراکز مواجه شده   و امور جوانان جمعیت هلال احمر برای تمامی  رده های سنی از غنچه های هلال تا  دانش آموزان ،دانشجویان ، طلاب، جوانان ،دارای هدف و برنامه ریزی است و در روستاها نیز کانون های جوانان هلال احمر وجود داشته و فعال می باشند.

فائزه موهبتی افزود: هر ساله طرح های زیادی در سطح استان خراسان جنوبی توسط جمعیت جوانان هلال احمر برگزار می شود که امور جوانان جمعیت هلال احمر نهبندان در این زمینه پیشتاز بوده و موفقیت هایی را کسب نموده است از جمله کسب رتبه دوم استانی در اجرای طرح شوق رویش ویژه اوقات فراغت تابستان امسال با اجرای برنامه های متنوع و ابتکاری شامل: برگزاری کلاس های آموزشی، پیشگیری اولیه از اعتیاد که بازخورد خوبی در نهبندان داشته است،برگزاری برنامه های فرهنگی، مذهبی،اردویی،ورزشی،اجرای مسابقات،شرکت در جشنواره ها، مراسمات و... و همچنین کسب مقام دوم این شهرستان در طرح ملی مسافرین نوروزی،موفقیت در اجرای طرح پیمان،طرح سرود احسان، مسابقات والیبال جام رمضان و... اشاره کرد.

 موهبتی معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در پایان نیز از زحمات  رئیس مر کز جمعیت هلال احمر شهرستان، معاونت امور جوانان و اعضای جمعیت جوانان هلال احمر نهبندان تقدیر و تشکر نمود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما