khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18645
1396-07-25 09:30
رئیس اداره بهزیستی نهبندان گفت: 192 کم‌بینا و نابینا تحت پوشش بهزیستی نهبندان هستند که 17 درصد از جامعه هدف بهزیستی نهبندان را تشکیل می‌دهد.

محمد بارانی رئیس اداره بهزیستی نهبندان در گفتگو با نهبندان خبر، اظهار داشت: سازمان بهزیستی در پنج حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، مشارکت‌ها و اشتغال، معاونت اداری مالی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند.
وی ارائه خدمات به معلولان، تأمین هزینه‌های تحصیلی برای معلولان جسمی و حرکتی، خدمات اشتغال، کاریابی، هزینه ازدواج، دانشگاه، هدیه ازدواج، ارائه خدمات به دختران فراری، زنان سرپرست خانواده، زنان بدسرپرست، کودکان آسیب‌دیده، کودکان خیابانی، کودکان کار و ارائه خدمات به دوقلوها و چندقلوها را از  خدمات بهزیستی برشمرد.
رئیس اداره بهزیستی نهبندان با بیان اینکه ۱۹۲ نابینا وکم بینا تحت پوشش بهزیستی نهبندان قرار دارند، اضافه کرد: از این تعداد ۶۹ معلول نابینا در شهر و ۱۲۳ نفر در روستا زندگی می‌کنند.
بارانی با بیان اینکه ۱۷ درصد جامعه هدف بهزیستی نهبندان نابینا هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۶۰ نفر مستمری‌بگیر هستند.
وی از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) برای کودکان ۳ تا ۶ سال خب داد و بیان داشت: طرح مذکور در پایگاه‌های بهزیستی و مهدهای کودک اجرا می‌شود تا کودکان مشکوک به بیماری شناسایی و مراحل درمان آن ها انجام شود.
رئیس اداره بهزیستی نهبندان تصریح کرد: طی شش ماه نخست امسال ۱۹۹ کودک زیر ۶ سال جهت پیشگیری از معلولیت بینایی مورد غربالگری بینایی قرار گرفتند که در این زمینه سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه شده است.
بارانی یادآور شد: از این تعداد ۴ نفر مشکوک به کم‌بینایی شناسایی شدند که جهت درمان به اپتومتریست معرفی شدند.
وی از پرداخت کمک هزینه تحصیلی به ۱۱ دانش‌آموز و دانشجوی نابینا تحت پوشش این نهاد خبر داد و تبیین کرد: بهزیستی با تقویت استعدادهای نابینایان و کم بینایان و آموزش دیگر مهارت‌ها آنان را به سمت بازار کار سوق می‌دهد.
رئیس اداره بهزیستی نهبندان با بیان اینکه طرح پیشگیری از تنبلی چشم در ۱۷ پایگاه موقت و دو پایگاه دائم انجام می‌شود، متذکر شد: تنبلی چشم نوعی اختلال بینایی است که اگر به موقع درمان نشود فرد را از یک چشم بسیار کم بینا یا نابینا می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین