khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18764
1396-08-17 09:51
مسئول موکب قمربنی هاشم علیه السلام شهرستان نهبندان گفت: این جا خستگی معنا ندارد؛لطف امام حسین(ع) گره گشای مشکلات است؛انشاءالله این پیاده روی و همایش ختم به ظهور امام زمان(عج) شود.

به گزارش نهبندان خبر،گذشته هر آنکس راهی کربلا می شد در چشم همگان جلوه می کرد اما این روزها من و تویی که جا مانده اربعینیم در دیدگان نظاره گر شده و باید آه و افسوس سر دهیم.

عشق و حرارت به حسین در وجود خبرنگار ما شعله ور شد تا او هم چند خطی از فضا و حال و هوای روزهای پایانی مانده به اربعین بنویسد تا با قلم خویش ادای دین کرده باشد.

گویا در طریق الحسین باید قدم برداری تا به وضوح و روشنی شور و شعور حسینی را حس کنی.

برای درک حال و هوا با چند نفر از زائران مسیر اربعین تماس برقرار کردیم.

حسین جوانبخت زائر اربعین گفت: اینجا کربلاست،سرزمین لاله های سرخ،اینجا کربلاست میعادگاه عاشقان حسین،اینجا که باشی معنویت را احساس خواهی کرد،اینجا که باشی شعر محتشم را باور خواهی کرد،اینجا  شور در خلق عالم است ،اینجا که باشی سخن امام سجاد معنا می دهد،اینجا که باشی شور و حرارت حسینی نمود می یابد.

وی با بغض گرفته می گوید: از همه چیز که بگذری ارادت به ساحت ابا عبدالله الحسین(ع) را لمس خواهی کرد چرا که کودک عراقی با در دست داشتن دستمال و عطر خود را خادم حسین می نامد و آن بزرگسالی که با هزینه چند صد ملیونی کفالت زائر حسین را تقبل می کند.

وی خاطر نشان کرد: از پیرمرد قد خمیده پرسیدم خسته نمی شوی ،آهسته گام بردار او با لحنی آرام بخش و طمانینه پاسخ می دهد: سر دادند و رفتند الان که با سر باید برویم.

این زائر امام حسین(ع) گفت: پیرمرد از زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین به عنوان حج واجب یاد می کند.

جوانبخت افزود: چه بسیارند افرادی که با جان و دل راهی کربلا می شوند.

حاشر جوانی اهل شهرستان لار به روای می گوید:اینجا مسیری بی انتها نیست،هرآنکس در این مسیر گام بر می دارد، هدف دارد،بصیرت و شناخت دارد.اینجا مختص شیعیان نیست،مسیحیان،اهل تسنن و دیگر مذاهب نیز آمده اند تا همدل شوند و عشق به حسین را به نظاره بنشانند.

وی ادامه می دهد:حسین حق است و گام برداشتن در مسیر اربعین راه حقانیت. چرا که اینجا کوی دلدادگان و عاشقان الله است.

در مسیر که گام بر می داری و صدای لبیک یا حسین آویزه گوش و بوی معنویت به دماغت می خورد دیدگانت به موکب های نهبندان خیره می شود.

شوق زیارت از یک سو و خدمت همشهریان کویری از سوی دیگر گونه هایت را تر می کند.

آنقدر اشک می اید که دگر دستمال های کودک سبز پوش عراقی حریف نیست.

جلو می روم و جلوتر،خلوص و صفای جوانانی که بی ادعا خدمت می کنند با بوی اسفندی که به نیابت دود می کنند تو را شرمنده می سازد.

عرق شرم هم می ریزد و اشک هم روانه.

با دیده بوسی و احوالپرسی به سراغ غلامعلی روشندل مسئول موکب قمربنی هاشم شهرستان نهبندان می روم.

بوی نان گرم و تازه و ادویه های نهبندانی دماغم را به سوز آورده،انگار همه ملتمسین دعا اینجا دعاگوی تو هستند.

روشندل بابای موکب مرا در آغوش می گیرد و از ارادت مردم نهبندان به آقا ابا عبدالله الحسین می گوید: به به چه گفتنی هایی، از معجزه های سفر گرفته تا انرژی ها و توان مضاعف که همه و همه عنایت حضرت ابالفضل العباس است.

موکب دار می گوید: روزانه 6000 قرص نان پخت می کنیم وبا کمال ادب و احترام پذیرای مومنین هستیم.

وی ادامه می دهد:اینجا خستگی معنا ندارد،گویا خداوند انرژی و توانی خدمت داده است.

روشندل از کودکی هایش می گوید و از اینکه ریزه خور سفره کریمانه ابا عبدالله الحسین(ع) است،عشق حسین با گوشت و خون او درآمیز شده است،کیفیت نان آنقدر بالاست که چندین نوبت سفیر ایران در عراق از موکب سر زده و همکاران صدا و سیما مستند تهیه کرده اند.

غلامعلی روشندل می گوید: از اذان صبح تا نیمه های شب مشغول پخت و پزیم ،انسجام و وحدتی که خداوند به آبروی حسین(ع( در دل مردم قرار داده است سال به سال بر جمعیت زائرین افزوده می شود.

وی با بیان اینکه انشاءالله این پیاده روی و همایش ختم به ظهور شود می گوید: نظر و لطف امام حسین(ع) گره گشای مشکلات است و آرزو دارم خدواند این توفیق را از حقیر نگرفته و زیارت ابا عبدالله الحسین(ع) نصیب همه عالمیان و همشهریانم شود.

گام ها را آهسته بر می دارم گویا هنوز بوی آشنایی می آید ،آری حدسم درست است موکب منتظران ظهور از اهالی چاهداشی و حومه.

با قاسم قاسمی یکی از اعضای موکب به گپ و گفت می نشینیم، او که برای اولین بار در خدمت رسانی به زائرین ابا عبدالله الحسین حاضر شده است از خوشحالی هایش می گوید از اینکه دوست دارد سر و جانش را فدای حضرت عشق کند،از اینکه اگر حیاتی باقی باشد سال های آتی با توان بیشتری حضور پیدا کند،او نیز از پخت روزانه 5000 هزار پرس عدسی می گوید و اینکه در وعده صبحانه و شام پذیرای زائرین است.

آری اربعین وعده گاه مومنین است،از حال و هوای زائرین که بگذریم نباید از مهمان نوازی عراقیان عزیز غافل شویم،آنهایی که تمام زندگیشان را صرف و خرج زائرین می کنند و چه دوستانه و محترمانه پذیرای زائرین اند.

غبطه می خورم به حال کودکی که با دستان کوچکش دستمال،آب و خرما می دهد و گامی در خدمت رسانی به زائرین بر می دارد، و یا آن پیرزنی که با التماس زائر را به خانه مهمان می کند.

انشاءالله خداوند از همگان قبول فرماید و سالی دیگر از نزدیک و در مسیر نجف تا کربلا فریاد برآریم "لبیک یا حسین علیه السلام"

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما