khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18767
1396-08-17 12:30
امام جمعه نهبندان مطرح کرد
اربعین نماد وحدت و انسجام جهان اسلام
امام جمعه نهبندان گفت:پیاده روی و زیارت اربعین جهان اسلام تبدیل به نماد وحدت شده و خیرات و برکات آن برای دنیای اسلام بیشتر خواهد بود چرا که ملت ایران و عراق هرچه دارند در طبق اخلاص گذاشته و پذیرای مومنیین هستند و از این حرکت و نماد در هر چه بیشتر وحدت و انسجام استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه نهبندان در گفتگو با  نهبندان خبر،گفت:اربعین در آموزه های دینی جایگاه خاصی دارد و در روایاتی از امام عسکری علیه السلام نیز برای مومنین نشانه هایی معرفی شده است که یکی از این نشانه ها زیارت امام حسین(ع) در اربعین می باشد.

وی افزود: زیارت اربعین مختص امام حسین(ع) ذکر شده است و برای سایر ائمه نیز عنوان نشده و این دلیل بر اهمیت شهادت امام حسین(ع) و اربعین این حضرت می باشد.

امام جمعه نهبندان با بیان اینکه در روایات نقل شده است، هر فردی به زیارت اربعین برود آمرزیده شده و باید اعمال را از سر گیرد افزود: ائمه بزرگوار نیز به موضوع زیارت امام حسین(ع) و اربعین اهتمام زیادی نشان می دادند به طوری که هر وقت حاجت و مطلبی داشته اند کسانی را وادار می نمودند تا برای آنها در جوار بارگاه امام حسین(ع) دعا نمایند.

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: سیره و روش بزرگان از قدیم الایام بر زیارت امام حسین(ع) در اربعین بوده است چرا که پیاده روی اربعین از قدیم مرسوم بوده و حکومت های طاغوتی با ایجاد موانع قصد براندازی زیارت و پیاده روی اربعین را داشته اند اما شیعیان راه و مسیر خود را ادامه داده و امروزه زمینه بسیار عالی فراهم شده و مسلمانان و شیعیان جهان ضمن استفاده از بعد معنوی به بعد سیاسی،اجتماعی و فرهنگی آن توجه نموده و هر ساله با شکوه و عظمت بیشتری در این مسیر گام بر می دارند.

وی اضافه کرد:با توجه به اثر تربیتی که این زیارت دارد،وحدت و انسجام جهان اسلام تبدیل به نماد وحدت شده و خیرات و برکات آن برای دنیای اسلام بیشتر خواهد بود چرا که ملت ایران و عراق هرچه دارند در طبق اخلاص گذاشته و پذیرای مومنیین هستند و از این حرکت و نماد در هر چه بیشتر وحدت و انسجام استفاده شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما