khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18772
1396-08-19 12:01
خطیب نمازجمعه نهبندان گفت: برجام تا به حال هیچ سودی برای ایران نداشته و باید با زبان اقتدار با آنها سخن گفت.

به گزارش نهبندان خبر،حجت‌الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه نهبندان در جمع نمازگزاران با اشاره به خطبه ۳۱ نهج البلاغه از زبان امیر مومنان خطاب به امام حسن مجتبی(ع) در خصوص هدف آفرینش اشاره کرد و گفت: از دیدگاه اسلام و ادیان آسمانی هدف آفرینش انسان زندگی در دنیا نیست،بلکه دنیا گذرگاهی به سوی آخرت است و بازاری برای گرفتن توشه آخرت.

حجت‌الاسلام خزاعی با استفاده از آیات قرآن افزود: پروردگار عالم می فرماید هدف از خلقت انسان عبودیت است و وقتی انسان متوجه شد بنده حقیقی است تمام اعمال و رفتارش جنبه خدایی پیدا کرده و در رسیدن به آخرت گام بر می دارد.

خطیب نماز جمعه نهبندان بحث را با آیاتی تکمیل نموده و در ادامه با سفارش به تقوای الهی و تسلیت اربعین امام حسین علیه السلام و درخواست از حضور عموم شهروندان جهت عزاداری پیش از خطبه ها در نماز جمعه هفته آینده اظهار داشت: حرکت عظیم و بزرگ اربعین پیام های بسیاری دارد از جمله اینکه عشق و علاقه جامعه ایمانی به عصمت و طهارت رانشان داده و آن دسته از عزیزانی که به زیارت اربعین می روند ماندگاری نام ائمه و وحدت دنیای اسلام را گسترش داده و روحیه ایثار و فداکاری را ترویج و در حقیقت کار فرهنگی و بزرگی را انجام می دهند که می تواند به نفع اتحاد اسلام بهره برداری شود چرا که این حرکت انسان را به یاد جمله نورانی - اسلامی امام(ره) می اندازد که فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد.

حجت‌الاسلام خزاعی خاطر نشان کرد: حقیقتا این حرکت پرشور مردمی در اربعین امیدواری زیادی در دل های مستضعفین ایجاد کرده چرا که به دلیل اهمیت این حرکت رسانه های غربی که کوچکترین حرکت را منعکس و منتشر می نمودند از انعکاس شور و حرارت مردم در اربعین سر باز زده و با این بی طرفی خود را زیر سوال برده اند.

امام جمعه نهبندان در ادامه با پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و عراق اشاره و از وعده سردار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی در خصوص پیروزی بر داعش گفت و افزود : با فرهنگ سازی می توان حرکات تروریستی و فکر داعشی را از بین برد.

حجت‌الاسلام خزاعی تصریح کرد: علائم فروپاشی آل سعود با موج دستگیری هایی که در این کشور راه افتاده است و کودتایی که در حال شکل گیری ست به حتم و جد است چرا که دولت ترامپ از آل سعود به عنوان گاو شیرده بهره می برد و به محضی که زمان مصرف و تولید این گاو به پایان رسد سر به نیست شدن آن حتمی است و این خود درس عبرتی است برای دیگران که نباید هیچ وقت به حمایت مقامات آمریکا دل بست و دیگر آنکه حمایت آمریکا از لبنان یکی از عجایب روزگار و نادرترین وقایع تاریخ است .

حجت‌الاسلام خزاعی در ادامه گفت: ضعف آل سعود با فرافکنی هایی که نام جمهوری اسلامی ایران را در مسئله یمن به میان کشیده اند و این موجودیت سازمان های بین المللی را زیر سوال می برد چرا که یمن خود یک کشور بزرگ است و در محاصره قرار گرفته است.

عباسعلی خزاعی در پایان با اشاره به اینکه در مقابل نظام مستبد سلطه جهانی باید با موضع عزت،حکمت و اقتدار ایستاد گفت: برجام تا به حال هیچ سودی برای ایران نداشته و باید با زبان اقتدار با آنها سخن گفت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین