khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18798
1396-08-24 09:49
بی بی کلثوم بانوی اهل روستای چهارفرسخ از توابع شهرستان نهبندان است که با پرورش مرغ بومی ،اقتصاد مقاومتی را تجلی بخشیده است.

به گزارش نهبندان خبر،آنچه که در حال حاضر کشور به آن سخت نیازمند است،توجه به اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته و نیازمند اقدام و عمل برای تحقق آن هستیم.

به قولی با نشستن و دست روی دست هم نهادن و چشم به آسمان دوختن کاری از پیش نمی رود بلکه باید کمر همت را بست و پیش رفت.

بی بی کلثوم بانوی اهل روستای چهارفرسخ از توابع شهرستان نهبندان است که با پرورش مرغ بومی ،اقتصاد مقاومتی را تجلی بخشیده است.

به منزل بی بی کلثوم که نزدیک می شوی قدقد مرغ و قوقولی  قوقو خروس تو را به یاد دوران کودکی و زندگی در روستا انداخته و وادر به زدن درب منزل می کند.

بی بی کلثوم با لبخند و سلام و علیک ما را روانه منزل و از حال و هوای روستا می گوید.

از کار و زندگی او می پرسم و در نخستین جملات خداوند را شکر کرده و رضایت از کار خود را اعلام می  دارد.

او می گوید:با کمک اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با تعداد 100 جوجه کا را شروع کرده  و به دنبال آینده ای روشن در زمینه اقتصاد است.

وی به خوبی پیام مقام معظم رهبری را درک نموده و با راه اندازی یک مکان پرورش مرغ و خروس محلی برای خود کسب و کاری راه انداخته است.

بی بی کلثوم از بازار فروش گفت و افزود:  نیازی به بازار فروش در شهر ندارم چرا که تخم مرغ را در روستا به فروش می رسانم  و اهالی چهارفرسخ که شهر نشین هستند و پایان هفته به روستا باز می گردند ،خرید تخم مرغ را از من انجام داده و من نیز خوشحالم.

وقتی از تلفات و خسارات می پرسم؟ با لحنی خاص پاسخ می دهد:در  ابتدای کار و فعالیت، هیچ حرفه و شغلی بدون خسارت و ضرر و زیان نیست، اما با توکل بر خدا سختی ها به رفاه مبدل می شود.

بانوی کار آفرین چهارفرسخی در پایان با توصیه و تاکید تصریح کرد:به همه بانوان ساکن روستا توصیه می کنم ،مانند گذشته به کار پرورش مرغ بومی روی آورده و با این کار علاوه بر سرگرمی، منبع درآمدی نیز برای خود دست و پا کرده و کمک خرجی در کنار همسران خویش باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما