khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18810
1396-08-26 12:30
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت: این روزها که کمک های مردمی به مناطق زلزله زده جمهوری اسلامی ایران مطرح است ، آمریکا با تحریم های ظالمانه خود مانع ارسال کمک ها به مردم می شود و این را می رساند که آمریکا با بشریت مخالف است.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه نهبندان در جمع نمازگزاران این هفته نماز جمعه شهر نهبندان با تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: در قرآن مجید از وجود پیامبر به عنوان بالاترین نعمتی یاد شده که به جامعه بشریت داده شده است.

وی افزود: پیامبر اسلام،پیامبر هدایت و رحمت است و برای اینکه بدانیم با وجود مبارک پیامبر اسلام در جامعه چه تحولی به وجود آمد باید جامعه قبل از پیامبر را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم چرا که جامعه قبل پیامبر یک جامعه ای در گمراهی آشکار بوده و در جاهلیت به سر می بردند.

خزاعی تصریح کرد: پیامبر اسلام ،از آن جامعه آمد و مردمی تمدن ساز تربیت کرد و به وسیله مردم به اقصی نقاط عالم رسید و پیروان او در همه جوامع وجود دارند و رمز موفقیت پیامبر اسلام اخلاق او بود چرا که پیامبر خود فرموده است: من مبعوث شده ام تا مکارم اخلاق را به پایان برسانم.

 ایشان گفت: پیامبر یک جامعه اخلاقی تربیت کرد و در حالی که ماموریت خود را به پایان رساند در چنین روزی 28 صفر دعوت حق را لبیک و به دیار آخرت شتافت.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه با سفارش به تقوای الهی و تسلیت مجدد شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اضافه کرد:با قرار گرفتن در مجاورت امام هشتم(ع) وامدار برگزاری عزاداری ویژه هستیم.

وی همچنین با تسلیت حادثه جانگداز غرب کشور و کشته شدن جمعی از هم وطنان،آرزوی شفای عاجل از خداوند منان برای مصدومین خواست و درخواست ابراز همدردی با ارسال کمک به زلزله زدگان را از مردم شریف شهرستان نهبندان خواستار شد.

حجت الاسلام خزاعی در ادامه از مردم و مهندسین درخواست توجه کافی به ساخت و ساز را داشت و از مردم خواستار بیمه نمودن منازل و اموال را شد تا در مواقع بحران،جبران خسارت کمتری را متحمل شوند.

خطیب نماز جمعه نهبندان با تشکر از مردم ایران که صحنه هایی زیبایی از کمک رسانی به هموطنان غرب کشور را به تصویر کشیدند از برخی سیاسی کارانی که به جای کمک به زلزله زدگان دنبال مچ گیری پرداخته گلایه و اعلام نمود: آنهایی که ادعای سیاست می کنند، ازمردم عقب افتاده و مردم در کمک به هم نوعان خود پیش قدم هستند.

امام جمعه نهبندان در ادامه به آغاز ماه ربیع الاول و لیله المبیت و هجرت پیامبر و تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد.

حجت الاسلام خزاعی به فرارسیدن دهه مبارکه وقف و هفته بسیج نیز اشاره و از حضور بسیجیان در تمام صحنه ها تقدیر و تشکر نمود و افزود: بسیج یک یادگار و شجره طیبه می باشد چرا که حضرت امام خمینی(ره) با امر تشکیل بسیج،انقلاب را به دست تک تک مردم سپرد و مقام معظم رهبری نیز فرمودند: آنهایی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند،بسیجی هستند ولو اینکه فرم های تشکیلاتی بسیج را تکمیل نکرده باشند.

خطیب نماز جمعه نهبندان  رسوایی آل سعود را ننگی بزرگ خواند و اظهار داشت: گروگانگیری نخست وزیر لبنان یکی از عجایب تاریخ است چرا که آل سعود عرف دیپلماتیک و بین الملل را زیر سوال برده است.

ایشان اضافه کرد: از مجامع بین الملل تعجب است که زیر پا گذاشتن قوانین را می بینند و سکوت اختیار کرده اند، هرچند وحدت و انسجام مردم لبنان باعث شکست و سرخوردگی آل سعود شده و  او را رسواتر ساخته است.

حجت الاسلام خزاعی در پایان خاطر نشان کرد: این روزها که کمک های مردمی به مناطق زلزله زده جمهوری اسلامی ایران مطرح است ، آمریکا با تحریم های  ظالمانه خود مانع ارسال کمک ها به مردم می شود و این را می رساند که آمریکا با بشریت مخالف است و شایسته است مقامات جمهوری اسلامی بدانند که آمریکا هیچ بوئی از انسانیت نبرده و مذاکره با چنین افرادی جز ضرر و زیان چیزی برای کشور نخواهد داشت و مذاکره برجام این را ثابت نموده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین