khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18831
1396-08-30 11:15
فرماندار نهبندان در بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان عنوان کرد:
تامین اعتبار کتابخانه سیار نهبندان/ در روستاها فرهنگ کتابخوانی فراموش نشود
فرماندار نهبندان از تامین اعتبار کتابخانه سیار شهرستان نهبندان خبر داد و افزود: در روستاها نباید فرهنگ کتابخوانی فراموش شود چرا که هنوز کتابخانه های الکترونیکی به روستاها نفوذ نکرده و چنانچه روستاها را نیز در برگیرد شاهد جمع شدن بساط کتابخانه ها خواهیم بود.

به گزارش نهبندان خبر،اصغر نظافت فرماندار شهرستان نهبندان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی مهتاج نهی نهبندان و کتابخانه شهید آسکتی خوانشرف بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید از تامین اعتبار کتابخانه سیار شهرستان نهبندان خبر داد و افزود: در روستاها نباید فرهنگ کتابخوانی فراموش شود چرا که هنوز کتابخانه های الکترونیکی به روستاها نفوذ نکرده و چنانچه روستاها را نیز در برگیرد شاهد جمع شدن بساط کتابخانه ها خواهیم بود.

فرماندار نهبندان تصریح کرد:باید نیاز سنجی شود و نیاز مخاطبین کتابخانه ها که اکثرا دانش آموزان و دانشجویان هستند در محل کتابخانه تامین شود چرا که این خود سبب ایجاد و افزایش انگیزه برای کتابخوان ها می شود.

ایشان با اشاره به اینکه فضای کتابخانه ها،به محلی برای مطالعه تعبیه شده است ابراز تاسف کرد و افزود: کتابخانه ها باید تخصصی شده و موضوعات به روز باشد و کتابخانه ای موفق است که به سمت آموزش سمعی و بصری گام بر دارد و در جوار کتابخانه واحد سمعی و بصری ایجاد شود چرا که دیدن تا خواندن تاثیر بیشتری در فهم و یادگیری دارد.

اصغر نظافت اظهار داشت: جامعه هدف کتابخانه ها که دانش آموزان و دانشجویان هستند باید به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در خانواده ها سوق داده شود و در کار کتابخانه ها تنوع ایجاد شود و مطالعه باید در رفتار و کردار کتابخوان تاثیر گذاشته و به رفتار اجتماعی اصلاح گردد.

فرماندار نهبندان کتابخانه را محلی برای کشف خود دانست و بیان نمود در کتابخانه شخصیت انسان های اهل مطالعه شکل می گیرد و کتابخانه ها توانایی ترسیم فضایی برای استعداد یابی و حرکت به جلو و پیشرفت را دارند.

وی با توصیه و تاکید بر معرفی  شغل و حرفه کتابداری در مدارس در هفته کتابخوانی اشاره و خواستار دخیل نمودن مردم و گروه های مرجع در کتابخانه را شد.

در ادامه مهدی راستگو رئیس اداره کتابخانه های عمومی نهبندان به گزارشی از اهم فعالیت های کتابخانه ها در شهرستان پرداخت و خبر از پیشرفت 80 درصدی ساخت و ساز فضای جدید کتابخانه  مهتاج نهی خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما