khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18915
1396-09-10 19:56
به مناسبت روز جهانی ایدز،
هر آنچه درباره این بیماری باید بدانیم
اول دسامبر هر سال،یادآور بیماری مهلکی است که تا کنون جان میلیون ها نفر را در نیم قرن اخیر گرفته است و از سال 1988 میلادی حمایت از مبتلایان و گرامی داشت قربانیان آن ،برنامه های متنوعی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

به گزارش نهبندان خبر،اول دسامبر هر سال،یادآور بیماری مهلکی است که تا کنون جان میلیون ها نفر را در نیم قرن اخیر گرفته است و از سال 1988 میلادی حمایت از مبتلایان و گرامی داشت قربانیان آن ،برنامه های متنوعی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

آمارها نشان می دهد که در دنیا بیش از 36 میلیون نفر مبتلا به ویروس اچ آی وی هستند که تنها 46 درصد از آن ه از بیماری خود اطلاع دارند و درصد اکثریتی نیز از بیماری خود آگاه نیستند و بالطبعفبه فکر درمان و کنترل آن نخواهند بود.

مردان درصد بیشتری از این بیماری را در ایران به خود اختصاص داده و زنان به نسبت سهم ککتری دارند.

نکته جالب توجه آن است که در ایران نیمی از مبتلایان به اچ آی ویف در گروه سنی 21 تا 35 سال قرار دارند.

علائم اصلی آشنائی با ایدز: تب،کاهش وزن،التهاب گلو،زخم دهان،برفک، زخم مری،درد ماهیچه،بزرگ شدن کبد و طحال،تهوع،استفراغ،اگزما، کسالتفسر درد و... می باشد.

هر چه زودتر،فرد مبتلا به ویروس ایدز تحت مراقبت و درمان قرار گیرد، می تواند زندگی معمول وبهتری را پیش گیرد چرا که حجم ویروس در بدن فرد مبتلا کاهش پیدا کرده و قابلیت عفونت زائی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین