khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18916
1396-09-11 08:08
درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان نهبندان به علت کمبود پزشک عمومی،دندانپزشک و پرسنل آزمایشگاهی جوابگوی مراجعین نیست.

به گزارش نهبندان خبر،اهمیت سلامت و بهداشت مردم جامعه بر هیچکس پوشیده نیست و تامین این مهم از مهمترین وظایف مسئولان است زیرا بهداشت و درمان با جان تک تک افراد جامعه سر و کار دارد،

اما در شهرستان مرزی و محروم نهبندان وضعیت به گونه ای دیگر قابل مشاهده است چرا که درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان  به علت کمبود پزشک عمومی،دندانپزشک و پرسنل آزمایشگاهی جوابگوی مراجعین نیست.

مراجعین درمانگاه تامین اجتماعی نهبندان اکثریت کارگران بخش معدن هستند که در روستاهای دور افتاده در معادن مشغول فعالیت می باشند و برای درمان باید مسافتی بس طویل و دراز را بپیمایند.

معترضین با بیان اینکه آزمایشگاه تنها سه ساعت کار ویزیت را انجام می دهد اظهار داشت: درست نیست که یک پیرزن و یا پیرمرد ویا روستائی از دورترین نقاط شهرستان برای گرفتن آزمایش به این درمانگاه مراجعه و نا امید برگردد.

حسین کارگر معدن که در صف ورود به درمانگاه دندانپزشکی نشسته بود گفت:نزدیک به دو ماه است که نوبت گرفته و هم اکنون نوبت ویزیت شده و حال که ساعت 12 ظهر است بایستی تاکسی گرفته و به روستا باز گردم چرا که هم روستائیان به ده برگشته و من در صف درمان جا مانده ام.

اگر چه سیستم نوبت دهی تلفنی برای برقراری عدالت در این درمانگاه ایجاد شده است اما بارها شاهد بوده ایم که تا 2 دقیقه،نوبت دهی تکمیل و باید تا روز دیگر منتظر ماند.

حجم بیمار در درمانگاه تامین اجتماعی نهبندان به حدی زیاد است که موجب آزردگی پرسنل پذیرش با بیماران نیز می شود.

حسن حسینی به خبرنگار ما می گوید: چرا باید درمانگاه با این همه بیمار و مراجعه کننده فقط 8 ساعت اداری باز و ان هم در ساعات اولیه از حضور پزشک عمومی خبری نیست.

مسئولین تدبیر اندیشیده تا این درمانگاه کمک کار تنها بیمارستان شهرستان نهبندان باشد و درد بسیاری مداوا گردد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین