khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 18918
1396-09-11 12:15
حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان:
مسلمانان وحدت و انسجام خود را حفظ نموده و ید واحد باشند.
امام جمعه نهبندان با بیان اینکه دشمن دنبال تفرقه افکنی و سوء استفاده می باشد و تبلیغات سوئی علیه شیعه و سنی راه انداخته است افزود:مسلمانان وحدت و انسجام خود را حفظ نموده و ید واحد باشند .

حجت الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه نهبندان در گفتگو با نهبندان خبر، با تبریک هفته وحدت و میلاد نبی اکرم  به فلسفه نامگذاری هفته وحدت پرداخت و افزود:  قبل از انقلاب اسلامی اهل سنت 12 ربیع الاول را ولادت پیامبر و اهل تشیع 17 ربیع الاول  را ولادت پیامبر دانسته و این به دلیل درست ثبت نشدن تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام است،اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این تبدیل به یک نقطه قوت گردید و یک هفته جشن و سرور با نام هفته وحدت در بین شیعه و سنی برگزار می شود و خیرات و برکات بسیار فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: جامعه اسلامی اعم از شیعه و سنی برای شکست دادن دشمن که تفرقه افکنی بین مذاهب را در پیش گرفته است،باید وحدت خود را حفظ نموده و تاکید بر انجام مشترکات داشته باشند چرا که خدای واحد،پیامبر،قبله و کتاب واحد آموزه های مشترک جامعه اسلامی هستند و آنچنان باید مسلمانان بر مشترکات تاکید کنند که هیچگونه راه نفوذی برای دشمن باقی نگذارند و این سیره و روش علما است که بر وحدت تاکید دارند و مقام معظم رهبری نیز در همین خصوص فرمودند: هر ندای تفرقه انگیزی که از حلقوم شیعه و یا سنی بیرون بیاید و به وحدت ضربه بزند آن صدا،صدای دشمن است.

وی اظهار داشت: برای اینکه بدانیم اهمیت وحدت به چه مقدار است؟ و در سایر کشورها با تفرقه به چه میزان خون مسلمانان ریخته می شود؟ بایستی وحدت حفظ شود چرا که دشمن از وحدت می ترسد.

حجت الاسلام خزاعی خاطرنشان کرد: جایگاه وحدت از اهمیت بسیار والائی برخوردار است و در همه جا از افراد جامعه اسلامی به عنوان برادر یاد می شود و دشمنان که خود دنبال تفرقه افکنی و سوء استفاده می باشد و تبلیغات سوئی علیه شیعه و سنی راه انداخته و در بعضی مواقع نیز پیروز شده است، این خود زنگ هشداری برای جامعه اسلامی می باشد چرا که باید مسلمانان وحدت و انسجام خود را حفظ نموده و ید واحد باشند.

وی در ادامه افزود: وظیفه مسلمانان است که به ریسمان الهی چنگ زده و مانع سوئ استفاده دشمن شویم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین