khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19078
1396-09-14 08:47
مدیر آب و فاضلاب شهری نهبندان گفت: عایق سازی کنتور و تاسیسات آب یکی از روش های جلوگیری از یخ زدگی آب در زمان سرما بوده که مشترکان باید به این مهم در روزهای سرد سال توجه جدی داشته باشند.

به گزارش نهبندان خبر، موسی حسنی مدیر آب و فاضلاب شهری نهبندان با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما از مشترکان خواست به منظور جلوگیری از یخ زدگی و تاسیسات و کنتورهای آب نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به کاهش دما ،افزایش برودت هوا  به منظور جلوگیری از یخ زدگی و شکستگی کنتورها،مشترکان باید نسبت به محافظت و پوشاندن کنتورها و اتصالات آب شرب از طریق گونی،الیاف، پارچه های پشمی و نایلون اقدام کنند.

مدیر آب و فاضلاب شهری نهبندان گفت: برای محافظت از کنتورهای آب در روزهای سرد می توان داخل حوضچه کنتور را از کف حوضچه تا درب حوضچه با کیسه ی نایلون در بسته محتوی خاک اره پر کرد و در انتها با قرار دادن یک نایلون بزرگ زیر درب حوضچه از ورود رطوبت به داخل حوضچه کنتور جلوگیری کرد.

استفاده از البسه،پتوی کهنه،پشم شیشه ی فویل دار و حتی قرار دادن موکت داخل حوضچه کنتور از دیگر روش های موثر  جهت جلوگیری از سرما زدگی کنتور می باشد.

وی هم چنین اظهار داشت: عایق بندی لوله های آب بدون حفاظ دارای اهمیت است چرا که معمولا ترکیدگی لوله های آب ،در هنگام شب که بیشترین برودت هوا وجود دارد و آب نیز در لوله ها ساکن است اتفاق می افتد.

حسنی در ادامه گفت: با اقدامات قابل انجام بعد از یخ زدگی کنتورهای آب، شهروندان از به کار بردن شعله مستقیم یا ریختن آب جوش روی آن خود داری و فقط از حرارت غیر مستقیم مانند سشوار جهت آب کردن یخ کنتور استفاده کنند.

وی با تاکید بر حفاظت کنتورهای دیواری افزود: احتمال ترکیدگی در این کنتورها  به نسبت بیشتر از کنتورهای زمینی است و منازل و اماکن تجاری به دلیل عدم استفاده از آب در شب بیشتر معرض این خطر قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین