khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19135
1396-09-15 11:31
در دیدار با مددجویان تحت پوشش بهزیستی شوسف مطرح شد
13 مددجو در شوسف در نوبت دریافت مستمری
مسئول نمایندگی بهزیستی شوسف گفت: در مورد خدماتی که تاکنون از بهزیستی به مددجویان داده شده است افزود : با توجه به محدودیت اعتبارات و اینکه فعلا امکان افزایش مددجوی جدید به خانواده تحت حمایت بهزیستی وجود ندارد ما برای افرادی که تازه شناسایی شده اند پرونده تشکیل داده ایم ولی هنوز در نوبت ردیف اعتباری برای پرداخت مستمری هستند که 13 مددجو فقط در شهر شوسف در نوبت، برای دریافت مستمری هستند .

به گزارش نهبندان خبر به مناسبت هفته معلولین مسئولان شهر شوسف با دو خانواده مددجوی تحت حمایت بهزیستی شوسف دیدار کردند .

 در این دیدار مسئول نمایندگی بهزیستی شوسف به همراه چند تن از مسئولان دیگر این شهر از دو خانواده معلول دیدار و از نزدیک با مشکلات این مددجویان آشنا شدند .

مسئول نمایندگی بهزیستی شوسف در منزل یکی از مددجویان با توجه به وضعیت نا مناسب منزل این مددجو گفت : خیرانی هستند که برای مددجویان بهزیستی مسکن می سازند و اگر زمین مسکونی توسط خود شخص مددجو و یا خانواده وی تامین شود ما برای ساخت مسکن مناسب تری برای این مددجو پیگری خواهیم کرد .

«صباغی» در مورد خدماتی که تاکنون از بهزیستی به این مددجو داده شده است افزود : با توجه به محدودیت اعتبارات و اینکه فعلا امکان افزایش مددجوی جدید به خانواده تحت حمایت بهزیستی وجود ندارد ما برای افرادی که تازه شناسایی شده اند پرونده تشکیل داده ایم ولی هنوز در نوبت ردیف اعتباری برای پرداخت مستمری هستند که 13 مددجو فقط در شهر شوسف پشت نوبت برای دریافت مستمری هستند .

«صباغی» در ادامه خاطر نشان کرد : البته برای این افراد در حد اعتباراتی که داریم کمک های موردی از قبیل کمک هزینه درمان و سبد غذایی اهدا می شود .

م .م مدد جوی مورد نظر با اشاره به اقساط معوق وام هایی که در هنگام سلامت خود گرفته است و پس از مبتلا شدن به این بیماری و خانه نشین شدنش مقداری از مبلغ وام مانده است که اکنون قادر به پرداخت آن نیست از مسئولان کمیته امداد و بهزیستی درخواست پرداخت یک وام قرض الحسنه 3 تا 4 میلیون تومانی برای پرداخت اقساط معوق خود نمود که رئیس کمیته امداد شوسف قول مساعد داد .

«مهدی عباسی» رئیس کمیته امداد شوسف با اشاره به اینکه در حد مقدورات این اداره کمک های موردی به این خانواده مددجو شده است ولی فعلا امکان پرداخت مستمری برای کمیته انداد هم وجود ندارد گفت : در مورد وام هم کارها ی مقدماتی و تشکیل پرونده را انجام داده ایم و منتظر اعتبار هستیم .

 مسئول نمایندگی بهزیستی در مورد یکی دیگر از توان خواهان معلول جسمی حرکتی با توجه به اینکه بیماری این دختر بچه معلول با چند عمل جراحی قابل بهبودی است به خانواده این معلول گفت : هرچه سریعتر نسبت به طی مراحل درمان وی اقدام کنند و بهزیستی هم تمام هزینه های درمان آن را پرداخت خواهد کرد .

«صباغی » خاطر نشان کرد البته ابتدا باید خانواده مددجو مراحل درمان را انجام دهند و با ارائه فاکتورهای درمانی کمک هزینه را دریافت کنند .

رئیس کمیته امداد شوسف هم در دیدار خانواده این مدد جو نیز به پرداخت هزینه های موردی به این خانواده به دلیل تصادف و شکستگی پای پدر خانواده اشاره کرد و افزود : البته این فرد باید از کسی که با وی تصادف کرده بود شاکی می شد تا هم از بیمه و دیه برخوردار می شد و هم طبق قانون مراحل درمان وی در بیمارستان رایگان انجام می شد تا دچار مشکل مالی بیشتر نمی شد .

مسئولان امداد و بهزیستی با ارائه راهنمایی هایی به این شخص از او خواستند تا هر چه زود تر نسبت به پیگیری پرونده تصادف خود از سوی دادگاه پیگیری نماید تا حقی از وی ضایع نشود .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین