khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19259
1396-09-16 21:12
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: آل خلیفه از طغیان کسی که سالیان متمادی یمن را به اسارت گرفته بود پند بگیرد، از سرنوشت دیکتاتور لیبی پند گرفته و شخصیت ممتاز علمی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محترم بشمارد و انقلاب دینی مردم بحرین را ارج بدهد.

به گزارش نهبندان خبر،آیت‌الله عبدالله جوادی آملی امروز در جلسه درس اخلاق خود با گرامیداشت ایام «هفته وحدت» و «روز دانشجو» از خداوند برای همه رهروان علم و دانش، صلاح و فلاح دنیا و آخرت طلب کرد.

وی در ادامه گفت: قرآن پیام آور دینی است که نظم و برقرای یک نظام اجتماعی را دنبال می‌کند. قرآن می‌فرماید اگر خواستید به دیدن شخصی بروید قبلا وقت بگیرید و وقت تعیین کنید و چنانچه بدون گرفتن وقت به دیدن شخصی رفتید و آن شخص عذری داشت و شما را نپذیرفت ناراحت نشوید، این در طهارت روح شما نقش تعیین کننده دارد. تزکیه تنها در نماز و روزه نیست بلکه در رعایت ادب اجتماعی نیز نهفته است.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: عبرت‌آمیز است شهری که قرآن کریم از مردم او به احترام یاد کرده است، مردمش با تاثیر القائات دشمن به گونه‌ای برگردند که دست به مهاجرت به خارج بزنند. این اثر سوء تبدیل غدیر به سقیفه است که عده‌ای در زمان حکمرانی حضرت علی(ع) از مدینه به مرکز فساد یعنی شام فرار کنند. حضرت در این نامه می‌فرماید من از این موضوع اطلاع دارم، اما بدان که این‌ها غده‌های بدخیم جامعه هستند که از این جامعه خارج شدند و از این بابت باید خدا را شاکر بود. این افراد کسانی بودند که هم از نظر انگیزه و هم از نظر اندیشه دچار مشکل بودند چراکه ما به دنبال «ایثار» بودیم و آنها به دنبال «استئثار» بودند یعنی به دنبال اختلاس و حقوق‌های نجومی و فساد بودند، لذا چون در حکومت ما این امکان نبود به شام رفتند. اینها عدل مجسم را دیدند، شنیدند، با همه وجود آن را لمس کردند و با عدل ما زندگی کردند با این حال از عدل فرار کردند و به دامن ظلم افتادند.

این مرجع تقلید با اشاره به فراز پایانی نامه حضرت امیر(ع) ابراز کرد: بخش پایانی این نامه را سید رضی به دلیل ملاحظاتی که داشته است در جایی دیگر نقل کرده است که حضرت در این فراز عرفان را معنا می‌کند و می‌فرماید عارف کسی است که عقلش را زنده کرده و هوسش را کشته است، او بهشت و جهنم را دیده است نه اینکه تنها این مفاهیم را فهمیده باشد.

جوادی آملی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وخامت حال جسمی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیان کرد: سفارشی که به آل خلیفه به عنوان یک مسلمان به یک فردی که الآن گرفتار طغیان است می‌کنیم این است که بر او لازم است از طغیان صدام پند بگیرد، از طغیان کسی که سالیان متمادی یمن را به اسارت گرفته بود پند بگیرد، از سرنوشت دیکتاتور لیبی پند بگیرد و شخصیت ممتاز علمی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محترم بشمارد و انقلاب دینی مردم بزرگوار بحرین را ارج بنهد.

وی همچنین توطئه آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس را محکوم کرد و گفت: امیدواریم آمریکا به هوش بیاید و اگر به هوش نمی آید خداوند خطر و توطئه آنها را به خود آنها برگرداند.

م:خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین