khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19288
1396-09-17 11:59
خطیب نماز جمعه نهبندان خطاب به آمریکائی ها گفت: بدانید که با انتقال سفارت آمریکا از تل اویو به بیت المقدس و اعلام پایتختی در آنجا، نابودی رژیم اشغالگر قدس را نزدیکتر کرده اید و ملت های مسلمان درسی فراموش نشدنی به استکبار جهان خواهند داد.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در خطبه های نماز جمعه این هفته دزر جمع نمازگزاران  شهر نهبندان گفت: توبه یکی از نعمت های بزرگ الهی است که خدواند باب توبه را بر روی بندگان باز نموده تا بتوانند در راه کمال پیش رفته و گناهان آنان را زمین گیر نکند.

وی با بیان اینکه توبه ارکانی دارد  که مهمترین آن پشیمانی از گذشته و ترک اعمال بد و عزم جدی بر جبران می باشد تا مورد رحمت و مغفرت الهی قرار گیرد افزود: امام باقر(ع) می فرمایند:چنانچه فردی توبه نماید مانند بنده ای است که گناهی انجام نداده است.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه با بیان اینکه مساله فلسطین و بیت المقدس و حماقتی که رئیس جمهور منفور آمریکا انجام داده است اظهار داشت: پایان عمر رژیم اشغالگر قدس نزدیک تر شده است.

حجت الاسلام خزاعی با طرح این سوال که چرا جهان اسلام از بیت المقدس حمایت می کند؟ افزود:در اموزه های دینی فلسطین و بیت المقدس جایگاه خاصی دارد و محل بعثت اکثریت انبیاء الهی است و همچنین مدفن پیامبران است.

وی تصریح کرد: از بیت المقدس و مسجدالاقصی در قران یاد شده و در سوره اسراء می خوانیم که معراج پیامبر از بیت الحرام به سوی مسجد القصی است،بیت المقدس جایگاهی مقدس است که بر اثر توطئه انگلیسی_آمریکائی و دنیای غرب از جنگ جهانی دوم با توهم این معنا که به یهودی ها در جنگ جهانی دوم ظلم شده است،صهیونیست ها را از سرتا سر عالم جمع و به فلسطین منتقل نمود و در آن مکان ، اعلام استقلال کرد و چند دقیقه بعد آمریکا آنها را به رسمیت شناخت.

خزاعی خاطر نشان کرد: از 70 سال گذشته آنچه در بیت المقدس و سرزمین فلسطین به چشم می خورد، قتل ، خون و خونریزی و بی خانمان کردن مردم  می باشد و آن هم با وجود سازمان های بین المللی که این سازمان ها نیز با این عمل، ماهیت خود را از دست داده اند و چند دهه است که کشورهای غربی از صلح در خاورمیانه حرف می زنند، که با این کار احمقانه ترامپ درحقیقت میخی بر پایه صلح کوبید و صلح خاورمیانه را دفن کرد.

خطیب نماز جمعه نهبندان خطاب به آمریکائی ها گفت: بدانید که با انتقال سفارت آمریکا از تل اویو به بیت المقدس و اعلام پایتختی در آنجا، نابودی رژیم اشغالگر قدس را نزدیکتر کرده اید و ملت های مسلمان درسی فراموش نشدنی به استکبار جهان خواهند داد.

 حجت الاسلام خزاعی افزود: سیاتمداران باید بدانند با آمریکا با زبان اقتدار باید صحبت کرد چرا که زبان اقتدار در سوریه و عراق سبب برچیده شدن بساط آنها گردید.

وی اظهار داشت:پاسخ رد دادن سردار سلیمانی به نامه یکی از مقامات ارشد آمریکا،تداعی جواب رد حضرت ابالفضل(ع) به شمر در روز تاسوعا بود و این اقتدار در مقابل نظام استبداد مقاومت و ایستادگی کرد.

خطیب نماز جمعه نهبندان با اشاره به مشهود شدن اقتدار سردار سلیمانی در جبهه فرهنگی و ورزشی و کشتی نگرفتن  نماینده جمهوری اسلامی ایران با کشتی گیر  رژیم اشغالگر قدس ، و اظهار جوان رشید ایرانی که می گوید ما اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم با این زبان و اقتدار باید صحبت کرد و این که گاهی اوقات برخی از مسئولین دم از مذاکرات می زنند ،تجربه ثابت کرده که غربی ها پایبند به مذاکرات نیستند.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه به 18 آذر و پیروزی ایران در سازمان ملل و همچنین به سالروز تشکیل انقلاب فرهنگی و روز جهانی حقوق بشر که فقط نام آن باقی مانده است، سالروز شهادت شهید دستغیب، 23 ربیع الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم اشاره و افزود: شنیده ها حاکی از این است که معدن هیرد و کارخانه طلا در شهرستان دیگری احداث شود که این موجب نگرانی مردم نهبندان است و مسئولین صنعت،معدن ،تجارت و استانداری درخواست توضیحاتی در این مورد داریم چرا که مطالعات ،گمانه زنی و هزینه های میلیونی از اعتبارات مردم نهبندان صرف شده است.

وی در پایان از تمام مردمی که در جهت رفع مشکلات زلزله زدگان غرب کشور کمک نموده و به خصوص مردم محروم حیدرآباد که کمک های خود را به دفتر امام جمعه تحویل نموده اند تشکر و قدر دانی نمود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما