khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19330
1396-09-18 06:12
درمان سرماخوردگی به طور معمول چند روز طول می کشد اما با چند روش ساده وخانگی می توانید طول مدت بهبود را به سرعت کاهش دهید.

به گزارش نهبندان خبر،سرما خوردگی یکی از رایج ترین بیماری های ویروسی است که با سرد شدن هوا شیوع پیدا می کند و سالانه ساعت های زیادی از زمان کار و فعالیت روزانه را تلف می کند و این بیماری خصوصا کودکان، زنان باردار و سالمندان را تهدید می کند که مهمترین علت آن را می توان ضعف سیستم ایمنی بدن دانست. گرچه مراجعه به پزشک و مصرف دارو می تواند روند بهبودی را تسریع کند اما در واقع این بیماری به کمک مراقبت های ساده در منزل به خوبی کنترل می شود.

نوشیدن یک قاشق عسل در آب ولرم جوشیده در وعده صبحانه و خوردن یک عدد سیب درختی در شب عامل پیشگیری از سرما خوردگی در فصل سرد سال است.

بخور اکالیپتوس،بخور سیاه دانه،بخور دانه های اسپند، مصرف خرمالو در وعده عصرانه،خوردن و بخور شلغم نیز از دیگر راه ها و روش های درمان سرماخوردگی است.

چنانچه فرد یا افرادی به سبب سرماخوردگی دچار گلو درد و عفونت شده باشند نیز می توانند با غرغره کردن سرکه سیب و یا محلول نمک و نخود خام به این روش که نخود را در شب و فضای آزاد زیر نور ماه قرار داده و صبح به مدت 20 دقیقه نخود به همراه آب را جوشانده و آهسته آهسته غورت داده برای عفونت های گلو مثمر ثمر می باشد.

عفونت ریه نیز یکی دیگر از علائم سرما خوردگی است که برای رهائی از این درد می توان سیب درختی اسطو خودوس،زردک محلی میل نمود.

سرفه های مکرر در بعضی از سرما خوردگی ها باعث رنجش بیمار می شود که برای نجات از آن می توان یک عدد شلغم  را از وسط باز و به دو نیم کرد و مقداری عسل یا نبات شاخ را در داخل برش ریخته و دو لبه شلغم را به هم آورده و داخل ظرف در هوای سرد زمستان قرار داده تا سردی هوا باعث ترکیب عسل با شلغم گشته و آبی به میزان اندک از این ترکیب خارج که برای علاج سرفه های خشک و سیاه سرفه مفید است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما