khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 19710
1396-09-23 19:17
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مشکل اصلی فرهنگ ما قانون‌گریزی و فردگرایی است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی فرهنگ ما قانون‌گریزی و فردگرایی است، گفت: پایبندی به اصول قاعده گفتمان اعتدال است.

به گزارش نهبندان خبر،پروین داد‌اندیش عصر امروز در همایش سراسری جوان، نقش‌آفرینی و مسوولیت‌پذیری که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، گفت: اهداف حزب اعتدال و توسعه کادرسازی و آموزش مرام و منش حزب به جوانان و اعضا است که در آینده سیاستمداران اعتدالی خوبی را به جامعه تحویل دهد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه حزب اعتدال و توسعه گفت: نزدیک به دو دهه است که این حزب تاسیس شده است اما هنوز بین گفتمان بودن آن یا روش بودن آن چالش است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه حزب اعتدال و توسعه کسب قدرت برای قدرت را نمی‌خواهد، افزود: حزب اعتدال و توسعه قدرت را برای فرصت و ایجاد برنامه‌ها برای رسیدن به اهداف می‌خواهد.

داداندیش با تاکید بر اینکه همه احزاب دنبال قدرت نیستند، تصریح کرد: حزب ما از آن جهت سیاسی است که به دنبال افزایش همکاری، آشتی و سازش برای حسن اداره جامعه، توسعه متوازن و ملی است.

وی در مورد ضرورت تشکیل و تاسیس گفتمان اعتدال گفت: ضرورت در این بوده است که ما در سال‌های گذشته دچار تندروی بودیم و مسوولان قبلی به این نتیجه رسیدند که این تندروی‌ها جواب نمی‌دهد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حزب اعتدال برای مقابله با تندروی و تاکید بر لزوم استفاده از عقلانیت و اعتدال تشکیل شده است.

داد‌اندیش ادامه داد: توسعه سیاسی یک ضرورت برای توسعه متوازن ملی است و برای گسترش مشارکت و رقابت گروه‌های اجتماعی در زندگی سیاسی اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه گفتمان اعتدال یک روش نیست، بلکه گفتمان است، گفت: گفتمان اعتدال در حقیقت سنتز دو جریان پیشین غالب در تاریخ معاصر یعنی اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: دو جریان پیشین هردو به افراط و تفریط منتهی می‌شوند؛ قاعده محوری در اصول‌گرایی تکیه بر اصول بدون در نظر گرفتن اقتضائات و شرایط و انعطاف‌ناپذیریست و قاعده‌ محوری در اصلاح‌طلبی انعطاف بیش از حد به قیمت زیر پا گذاشتن اصول است.

داداندیش تاکید کرد: قاعده‌ محوری در گفتمان اعتدال پایبندی به اصول در عین به رسمیت شناختن شرایط و مسائل جدید است.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی فرهنگ ما قانون‌گریزی و فردگرایی است، گفت: ما برای تمرین اعتدال در بینش، منش و روش به شناخت ضرورت‌ها، اعتدال، قانون‌گرایی، هم‌افزایی و همکاری جمعی و پرهیز از رفتارهای افراطی و تفریطی نیاز داریم.

م:خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما