khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 20998
1396-10-09 16:51
سخنران مراسم گرامیداشت 9 دی در دهک ،نهم دی ماه را روز ملی بصیرت، روز میثاق امت با ولایت ،شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم معرفی کرد.

به گزارش نهبندان خبر،مردم همیشه در صحنه ،ولایت مدار و شهید پرور روستای دهک در نهم دی ماه ،سالروز بصیرت بار دیگر شکوه ،اقتدار و ولایت مداری خود را به رخ جهانیان کشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین سنجری روحانی روستای دهک در این مراسم گفت: نهم دی ماه را روز ملی بصیرت، روز میثاق امت با ولایت ،شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم معرفی کرد.

 سنجری اظهار داشت:بصیرت یعنی شناخت حق از باطل در فضایی که حق و باطل مشتبه شده مانند جنگ صفین که هم در طرف کفار و هم در طرف مومنان(امام علی( ع)اذان و نماز میخواندند. حجت الاسلام سنجری در ادامه بصیرت را فریب نخوردن در دنیای پر از هیاهو ،نه تنها سواری ندادن بلکه نه به شیر دوشیدن دانست .

حجت الاسلام والمسلمین سنجری با اشاره به بی بصیرتی های زیادی که در عصر ائمه و معصومین وجود داشت و باعث خانه نشین شدن حضرت علی (ع)، شکسته شدن پهلوی حضرت فاطمه(س)و صلح امام حسن و شهادت امام حسین(ع)گردید افزود: در عصر انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد فتنه های زیادی از جمله فتنه 88بوده ایم.

وی تصریح کرد این فتنه در ابتدا در اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری آغاز و تا عاشورای حسینی پیش رفت که فتنه گران در روز عاشورای حسینی با آتش زدن هیئت های عزاداری بر آشوب و نا امنی پرداختند.

سنجری خاطر نشان کرد مردم دریافتند که این اعتراضات فقط مربوط به انتخابات نبوده بلکه اعتقادات آنان در میان است به همین منظور و درجهت نقش برآب کردن فتنه دشمن در روز نهم دی ماه به صورت خود جوش وارد صحنه شدند.

امام جماعت دهک افزود: نهم دی سال88 را روز تجلی قدرت و مهربانی خدا و روزی که آتشی که نمرودیان زمان برای سوزاندن کشور اسلامی افروخته بودند دامن خود آنها را گرفت معرفی کرد.

جهانی جانشین حوزه مقاومت سردار شهید رجبعلی آهنی نیز سالروز حماسه نهم دی ماه را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت عنوان کرد و افزود حماسه 9دی نماد عزت ،استقلال وبصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمانهای انقلاب ایستادندو با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

وی خاطر نشان کردد:روز 9دی در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید چراکه در این روز تاریخی و ماندگار مردم همیشه در صحنه انقلاب اسلامی حماسه ای دیگر آفریده ودشمنان خدا و دینش را مایوس و نا امید ساختند.

جهانی یادآورشد:عبرت های زیادی اتفاق افتاده است همچون روزی که صدامیان کافر در سال69در کنار حرم مقدس امام حسین(ع)قرار گرفتهو صدام حسین با گلوله به حرم امام حسین (ع)شلیک کرد و گفت من حسینم و به توی حسین شلیک میکنم ودیدیم که چگونه با پای خودشان به جهنم رفتند و نسلشان قطع شد.

جانشین حوزه مقاومت سردار شهید آهنی تصریح کرد این انقلاب با دستان شما مردم به پیروزی رسیده و شما بودید که دست به دست هم داده و هشت سال دفاع مقدس را به پیروزی رساندید درحالیکه مرفهان بی درد از جنگ خبر نداشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین