khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 21466
1396-10-24 10:47
شبکه دامپزشکی نهبندان در راستای حمایت از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه، خدمت رسانی به مناطق مرزی، محروم و صعب العبور را سرلوحه کار قرار داده است.

به گزارش نهبندان خبر،، محمد راه انجام  رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان،با اشاره به موقعیت حساس جغرافیایی شهرستان نهبندان و داشتن مرز با کشور افغانستان اظهار داشت:کنترل و پیشگیری از بیماری های دامی در سطح شهرستان بویژه در روستاهای مرزی برای ایجاد کمربند ایمنی و ایجاد مصونیت در دام های استان یک اولویت ویژه برای شبکه دامپزشکی شهرستان می باشد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی از جمله ارگان هایی است که خدمات خود را در دور افتاده ترین مناطق ارائه می دهد، گفت: خدمات شبکه دامپزشکی جهت کنترل و مبارزه با بیماری‌های دامی و حفظ و صیانت ازسرمایه‌های دامی از روستای بندان در مرز استان سیستان و بلوچستان و دغال در مرز کشور افغانستان تا روستای رخنه در مرز با استان کرمان در حال انجام می باشد.

راه انجام افزود: پیشگیری، درمان، واکسیناسیون، قرنطینه، تست و کشتار و آموزش از جمله اقداماتی است که همکاران دامپزشکی به عنوان سربازان گمنام عرصه بهداشت و مبارزه با بیماری ها برای سلامت مردم به طور شبانه روزی انجام وظیفه می نمایند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون یکی از مهمترین راههای موثر در پیشگیری و کنترل بیماری های دامی است خاطر نشان کرد:شبکه دامپزشکی شهرستان هر ساله با حضور در مناطق روستایی اقدام به واکسیناسیون بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله بروسلوز،شاربن،هاریو بیماری های دامی از جمله تب برفکی،آبله وPPR  می نماید.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان ادامه داد: با توجه به سختی کار در دامپزشکی متاسفانه فقط کنترل بیماری ها مقدور است و ریشه کنی بیماری ها بسته به همکاری دستگاه هایی است که با دامپزشکی در ارتباط هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین