khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 21607
1396-10-28 20:38
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز همه جا میدان جهاد علیه اسلام و مسلمانان و جهان اسلام شده است امریکایی ها قدرت خلق پیروزی ندارند.

به گزارش نهبندان خبر،سردار حسین سلامی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا در تبریز اظهار داشت: آذربایجان مهد تجلی و ظهور شخصیت‌های بزرگ و تاریخ این سرزمین گواه این حقایق است.

وی ادامه داد: رفتاری که مردم این سرزمین در واقعه تلخ فتنه اخیر نشان دادند آزمون پرافتخار دیگری برای بصیرت و ژرفای این مردم بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: درست است تدبیر صحیح مسئولان، دوراندیشی و اقدامات مناسب یکی از دلایل پیشگیری بود اما این آگاهی در وجدان عمومی مردم وجود داشت که باعث شد مردم حق را از باطل تشخیص دهند.

وی اذعان کرد: این مساله یک زیبایی جاودانه و ماندگار در صفحه قلب و ذهن مردم کرده و وفاداری مردم را نشان داد همچنین کرامت و مجد عظمت را باز گرداند، فکر می‌کنم اگر بخواهیم حضرت ابالفضل عباس(ع) و دست‌های بریده را در دو واژه توصیف کنیم به ایمان و وفاداری می‌رسیم اینکه آن نام مقدس معنای متفاوت برای مردم این خطه دارد نشان می‌دهد که این خصایص با سرشت آنان عجین شده است.

سلامی با تاکید بر اینکه در مقطع حساس انقلاب اسلامی به سر می‌بریم، متذکر شد: اسلام برای باز کردن غل و زنجیر بردگی، برای آزاد کردن انسان‌ها از اسارت، اجتناب از طاغوت، احیای کرامت انسان‌ها و ایجاد روح حریت، آزادگی و تحقق عدالت ظهور کرد.

وی با بیان اینکه هر بار اسلام بر عرصه حاکمیت ظهور داشت همه ستمگران با تمام قوا در مقابل آن ایستادگی کردند، ادامه داد: در ابتدای ظهور اسلام نیز همه کفار و مشرکان صف آرایی کردند و پیامیر(ص) با مردمی قلیل و ضعیف از قدرتمندان آن روز عبور کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: در زمان انقلاب زمانی که مسلمانان در گورستانی از جهل مدرن به خواب رفته بودند همه هویت و شخصیت و حیثیت و فرهنگ غنی در پیشگاه حس قدرت طلبی قدرتمندان ذبح شده بود، اسلام آمد تا هویت از دست رفته را به مسلمانان برگرداند، تا آنان را ازخواب شبیه به مرگ بیدار کند و کرامت و اقتدار و شوکت آنان را بازگرداند لذا شایسته نبوده و نیست که یهود و نصارا اولیای مسلمانان باشند.

سلامی بیان کرد: امام راحل(ره) بیرق این آزادی و استقلال را با انقلاب اسلامی برافراشت و همه منافقان و مستکبران مانند صدر اسلام مقابل آن ایستادند و یک تاریخ سختی آفریده شد.

وی تاکید کرد: در گذرگاه این تاریخ پر فراز چهل ساله زندگی کرده‌ایم و هر کدام از این فرازها کافیست برای هر کشور بزرگ دیگری که تاریخ متفاوت و شکست رقم بزند اما ملت بزرگ ایران به برکت رهبری امام (ره) و رهنمودهای حیاتی امام خامنه‌ای توانست بر طاغوت‌های بزرگ که هرکدام امپراطوری بی نظیر بشر بودند، فایق آیند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: آمریکایی که ملت ایران بارها اورا شکست داده و ناکام گذاشته‌اند بی‌بدیل ترین قدرت تاریخ بشر از جهت مظاهر مادی و سیاسی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: ماهواره‌ها و مراکز تولید فیلم‌های جهانی، شبکه‌های اطلاع رسانی جهانی، بزرگترین قدرت اقتصادی و قدرت نظامی تحت سیطره آمریکاست، ما همه اینها را می‌دانیم اما همین قدرت بزرگ در این چهل سال گذشته که تمرکز خود را بر قلب تحول اسلام گذاشته فقط شکست خوردن را از ما آموخته است.

سلامی افزود: روزگاری استعمارگران تمام تمرکز خود را بر این کشور گذاشتند تا به تاریخ کشور ما برگردند لذا یک جنگ هشت ساله جهانی را مدیریت کردند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: در واقعیت تنها جنگ بین عراق و ایران نبود بلکه عقبه سیاسی و عملیات روانی و رسانه‌ای کاملا جهانی داشت.

وی افزود: بخشی از قدرت‌های جهان و ائتلاف جهانی با سناریوهایی مشخص و ویرانگر حضور داشتند اما ملت ایران با تکیه بر قرآن ایستاد و با الهام از عاشورا و لایت فقیه آنان را شکست داد این ایران به اضافه اسلام و قرآن چیزی است که دشمنان ما می‌خواهد با خط تفرقه آن را از اذهان ملت ما محو کند.

سلامی گفت: در جنگ هشت ساله ایران پیروز و دشمنان مایوس شدند و حقیقت ظهور قدرت جدید به نام اسلام را پذیرفت یعنی هندسه جهان دارای ضلع جدید شد و خداوند اراده کرد تا در عرصه‌های سخت به امتحان در بیاییم و قدرتمند شویم تا ادبیات مقاومت در برابر قدرتهای بزرگ و ظرفیت‌های خود ایجاد کنیم.

وی افزود: بعد از جنگ ما راهبرد و استراتژی دفاعی مقابله قدرت تاریخ بشر را تجربه کردیم و اگر امروز می‌بینیم ارکان دفاعی ما به قدری مستحکم و به قدری عمیق هستند که هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند نگاه چپ به آن داشته باشد ناشی از تاریخ روشن کوتاه اما فشرده است.

سلامی با بیان اینکه جهاد امروز مشخصه اصلی جهان اسلام است، اذعان کرد: امروز همه جا میدان جهاد علیه اسلام و مسلمانان و جهان اسلام شده است و آمریکایی‌ها قدرت خلق پیروزی ندارند.

وی همچنین با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر ترس ایران از آنها، گفت: روزگاری مستشاران نظامی آمریکایی، ایران را اداره می کردند اما امروز نه تنها در ایران حضور ندارند بلکه تا شرق مدیترانه پس رانده شدند و تا دریای سرخ تحت تعقیب اند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر پایان ذخایر استراتژیک در آمریکا، گفت: آنها هر چه هزینه کردند، انقلاب اسلامی نفع آن را برد.

وی تاکید کرد: امروز شکست سیطره آمریکا برجهان را مشاهده کردید آنان تمام قدرت خود را بسیج کردند تا در سازمان ملل علیه ایران رای‌گیری کنند در خود فتنه هم آمریکایی‌ها میگویند که اگر رفتار شتاب‌زده آنان بدون روانشناسی رفتار مردم ایران نبود این شکست به نام آنها رقم نمیخورد.

گفتنی است در پایان این مراسم، از زحمات سردار کریمیان بعد از 51 ماه خدمت در سمت فرماندهی سپاه عاشورا تجلیل و سردار عابدین خرم، فرمانده جدید سپاه عاشورا معرفی شدند.

م:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین