khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 21992
1396-11-11 08:30
روستانشینان شهرستان نهبندان با فعالیت هائی از قبیل دیوار نویسی های شبانه و سخنرانی توسط معلمین و دانشجویان،مبارزین انقلابی را در سایر نقاط کشور همراهی و همیاری می کرده اند.

به گزارش نهبندان خبر،روستاها نماد و مرکز تکثیر فرهنگ،تاریخ و تمدن بشری هستند و روستائیان نیز نقش بی بدیلی در پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی ایران داشته اند.

روستانشینان شهرستان نهبندان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با فعالیت هائی از قبیل دیوار نویسی های شبانه  و سخنرانی  توسط معلمین و دانشجویان،مبارزین انقلابی را در سایر نقاط کشور همراهی و همیاری می کرده اند.

مدارس و دور همی هایی شبانه و مجالس عزای حسینی،فضای مناسبی برای اشاعه فرهنگ دینی و ظلم ستیزی بوده است.

معلمین با بیداری روستائیان،حقانیت را به گوش مشتاقان آزادی می رساندند.

تقی بخشی فرهنگی بازنشسته و مبارز انقلابی در گفتگو با خبرنگار ما به بیان بخشی از خاطرات خود از دوران مبارزه علیه رژیم طاغوت پرداخت: قبل از پیروزی انقلاب  و برای نخستین بار در  روستای چهارفرسخ،علی فرسنگی یکی از دانشجویان دانشگاه زاهدان و ساکن روستا، در ایام محرم که هر شب روحانی در مسجد سخنرانی می کرد، به بهانه مداحی قبل از سخنرانی بر منبر رفته  و  ضمن بیان  ظلم و ستم رژیم شاه  و بیاناتی پیرامون امام خمینی(ره) و اهداف ایشان عنوان و مردم را آگاه ساخت و افزود: انشاءلله در آینده ای نزدیک انقلابیون به پیروزی خواهند رسید.

وی می گوید: برای اولین بار شعار استقلال-آزادی-جمهوری اسلامی در روستا توسط این دانشجوی مبارز به گوش مردم رسید و در همین هنگام که عده ای سر در برف داشته، به مخالفت این دانشجو برخاسته و  علی فرسنگی را مورد کتک قرار می دهند.

بخشی افزود: در آبانماه 57 به عنوان سپاهی دانش به روستای استونند عزیمت نمودم در آنجا آداب معاشرتی را مشاهده، که با فرهنگ من سازگاری نداشت و اینکه هنگام ورود به شب نشینی و مراسم،اهالی و ریش سفیدان سپاهی دانش را مقدم داشته که این سبب رنجش و واکنش شد.

وی افزود: هر هفته یک الی 2 بار از گروهان حسین آباد نهبندان جهت پرس و جو ، مامورین به منزل کدخدا می آمدند و از این طریق سپاهیان دانش را زیر ذره بین قرار می دادند،من و دوستم که قرار ما بر این بود تا هر هفته در میان یک نفر در روستا بماند و دیگری جهت کسب اطلاعات و شرکت در راهپیمائی ها به بیرجند عزیمت نماید  خبرحضور ما  به مامورین گروهان رسیده  و مورد تذکر واقع شدیم کار اوج گرفت و حال دیگر با دونفر از جوانان روستا قدرت الله فرجامی و مرحوم غلام شاهدی ارتباطی صمیمانه برقرار کردیم.

وی افزود: شب ها اقدام به شعار نویسی بر روی دیوار می نمودیم که هم اکنون با گذشت 40 سال هنوز آثار آن باقی  و به وضوح مشاهده می شود.

مبارز انقلابی از ماجرای شعار نویسی بر روی دیوارها گفت: و از اینکه در روستا ی استونند رنگ یافت نمی شد و چنانچه از شهر خریداری می شد مورد شناسائی و اقع می شدند  و با همکاری دوست خود قدرت الله رنگ درب منزل عموی وی را به سرقت برده و برای سیاه نمائی مقداری بنزین با رنگ مخلوط نموده تا کسی به کار آنان شک نکند.

وی افزود: جهت ناشناس ماندن  شعارها را با دست چپ می نوشتیم، مرگ برشاه- درود بر خمینی- استقلال آزادی جمهوری اسلامی که هنوز  کلمه شاه را که سر به پائین  نوشته ایم در منزل شاهپوری در روستای استونند قابل مشاهده می باشد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین