khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 22550
1396-11-19 15:32
امام جمعه نهبندان عمده مشکل گریبانگیر مردم این منطقه را اشتغال دانست و افزود: دولت باید کار بزرگی انجام دهد

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان با بیان اینکه شهرستان نهبندان در زمان دفاع مقدس مرکز بخشی بوده که 170شهید تقدیم نظام کرده است گفت: از 11سردار شهید مطرح خراسان جنوبی،8سردار متعلق به نهبندان است و این اعتقادات دینی و ایمان مردم این سامان را نشان می دهد.

امام جمعه نهبندان اظهار داشت:با توجه به اینکه نهبندان در نقطه صفر مرزی قرار دارد اما یکی از امن ترین شهرستان های استان است. وی به وزیر تعاون یادآور شد حال که فاصله 200کیلومتری مرکز استان تا شهرستان را طی نموده اید کنار جاده را قیاس نمایید چراکه درشهرهای دیگر مراکز صنعتی و اقتصادی، تولیدی وجود دارد اما در این شهرستان هیچ چیز نیست و تنها گرد وخاک را مشاهده نمودید.

خزاعی عمده مشکل گریبانگیر مردم این منطقه را اشتغال دانست و افزود: دولت باید کار بزرگی انجام دهد و به عنوان نمونه واحد صنعتی قبل از انقلاب ایجاد شده را که چند سال بعد از انقلاب بواسطه ی مسائل بهداشتی تعطیل گردید و قول جایگزینی آن داده شد اما تاکنون نسبت به جایگزینی کارخانه اهتمام لازم صورت نگرفت و تعداد نیرویی که آنجا کار کرده اند باز خرید وباز نشسته نشدند را احیا نماید.

وی تصریح کرد؛ اکنون آزمون های استخدامی رواج پیدا کرده است اما جوانان و مردم این خطه انتظار دارند با توجه به بعد مسافت ومشکلاتی که دارند و نمیتوانند با کلان شهرها رقابت کنند سهیمه ویژه ای در آزمون های استخدامی، بهداشت و درمان و تربیت معلم برای جوانان منطقه در نظر گرفته شود.

خزاعی خاطر نشان کرد اینک که به این منطقه آمده اید واز نزدیک شاهد منطقه بوده اید می طلبد دولت کار بزرگی در اینجا انجام دهد.

امام جمعه نهبندان با اشاره به اینکه بخش خصوصی بدلیل دوری از مرکز و نبود زیر ساخت ها رغبت نمیکند افزود خود دولت اقدامی انجام دهد چراکه تعداد زیادی از مردم تحت پوشش تامین اجتماعی وبه نوعی کارگر هستند وی گفت:در بهزسیتی افراد در نوبت هستند یک نفر باید به توانایی برسد تا یک نفر مورد حمایت قرار گیرد و در اینجا اگر نوبت معلول نباشد معلول توانایی خودش و فرزندانش را ندارد وباید بگونه ای شود که کل خانواده تحت پوشش قرار گیرند.

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد ؛می طلبد توجه ویژه به کمیته امداد شود و در راستای توانمندسازی و اتکا افراد تحت حمایت آن گام هایی برداشته شود. وی با اشره به اینکه فقرایی بر گنج نشسته هستیم ،جذب های سهیمه مخصوص در بعد تربیت معلم وپزشکی و کارخانه سنگ و صنایع معادن را از دیگر درخواست های این منطقه برشمرد .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین