khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 22589
1396-11-21 07:05
مبارز انقلابی نهبندانی با بیان اینکه مردم برای پست و‌ وضعیت اقتصادی قیام نکرده اند ،علت قیام مردم را به ستوه آمدن از ظلم دانست.

علی اصغر بلوریان مبارز انقلابی نهبندانی در گفتگو با نهبندان خبر، با اشاره به اینکه انقلابیون فوق العاده ضدظلم بودند و در مقابل هرکسی که در مدرسه ، خیابان،اتوبوس،شهر و روستا ظلم ایجاد می کرد ایستادگی می نمودند،انسجام و نوع دوستی را از ویژگی های انقلابیون دانست.

وی با خاطره ای از آن زمان که از تهران عازم مشهد بوده تا اعلامیه های فرستاده شده را بگیرد و به شهرستان بیاورد و حتی داشتن مهر نماز هم خطا محسوب می شد آنرا در جوراب خود قرار داده و سوار قطار میشود که در بین راه ساواک دستگیرش نموده و تهدید می نمایند که اطراف خود را نگاه نکند که ناگهان با دیدن یکی از افراد انقلابی به عقب برگشته و او را متوجه خود می کندو تعداد بسیاری از افراد انقلابی به ساواک حمله می کند گفت: انقلابیون به شدت پشتیبان هم بودند.

وی نیکوکاری نسبت به هم نوعان،مستضعفان و ضعیفان،اهل مطالعه بودن و اطاعت از روحانیون را از دیگر ویژگی های انقلابیون برشمرد.

بلوریان تصریح کرد : انقلابیون در آرزوی تشکیل حکومتی بر پایه عدل بودند و همه چیز را برای حکومت حضرت علی(ع) و حضرت صاحب الزمان(عج) شنیده بودند و تلاش می نمودند انقلاب اسلامی را به وجود آوردند و در این راستا انقلابیون از انقلابیون خارج از دین، کمونیست ها حمایت می کردند.

وی خاطر نشان کرد: امروزه در جبهه های انقلابی تندروی های زیادی دیده می شود که بایستی در حد اعتدال باشد و انقلابیون باید در جناح ها و سوء استفاده هایی که جناح ها در انتخابات ،توزیع پست ها و درآمدها دارند وارد نشوند.

بلوریان خدمت رسانی و خدمتگذاری به مردم،پرداختن به کارهای علمی عمیق و ایجاد پیشرفت در صحنه های صنعت،تکنولوژی،تعلیم و تربیت،اقتصادی،اجتماعی،روانی برای رشد جنبه های مختلف را شیوه های انقلابی دانست.

وی اظهار داشت :امروزه مدیریت ضعیف و جوهای کاذب باعث شده تا عدالت اجتماعی به شکل نسبی تامین نشود و در این امر برای انقلابیون سخت تمام شود.

بلوریان با بیان اینکه رهبری فرامین و رهنمودهایی در صحنه های مختلف ارائه می دهند افزود :یک انقلابی باید به این شاخصه ها توجه داشته باشد و به طرف انگشت اشاره رهبری حرکت کند.

وی خاطر نشان کرد :انقلابیون باید در دفاع از حقوق مردم‌بویژه شهروندان مستضعف و عدالت خواهی و رشد انسان در رفاه نسبی و ارزش های واقعی مردم فعالیت داشته باشند.

بلوریان تصریح کرد: یک انقلابی باید جلودار بوده و در صحنه های خطر حضور یابد و از تن خواهی بدور باشد و برای خود جایگاهی ایجاد نکند.

وی با اشاره به سخن امام حسین(ع)که فرمودند ما نیازمند خدمت به مردم هستیم افزود: انقلابی کسی است اگر خدمت کند نیاز او تامین می شود و از مدیریت نظام در صحنه های داخلی و خارجی پشتیبانی کند .

بلوریان به نقش حضور زنان در جوامع مختلف اشاره کرد و حضور آنان را یک حضور نرم افزاری و بسترسازی مهم معرفی کرد.

وی با بیان اینکه مردم برای پست و وضعیت اقتصادی قیام نکردند،علت قیام مردم را به ستوه آمدن از ظلم دانست.

بلوریان از خاطرات آن زمان گفت :که خان تصمیم گرفته بود از آب و زمین مردم کم کندتا باغ بسازد اما مادرش راضی نمیشود سند را امضا کند و زمانی که پسر یکی از کشاورزان تقسیم کار میکند تا دانش آموزان کیف پسر خان را تامدرسه حمل کنند وی کیف را دور می اندازد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما