khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23257
1396-12-11 13:05
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت:آندسته از افرادی که دارای مسئولیت هستند بدانند که با خدمت رسانی در جهاد با دشمن هستند و خدمت و تلاش مضاعف می تواند توطئه دشمن را نقش برآب کند.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خزایی امام جمعه نهبندان در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی با استفاده از نامه 31 نهج البلاغه در رابطه با دوستی سخن گفت.

وی با اشاره به بیان امیر مومنان حضرت علی(ع) که می فرمایند: با دشمن دوست خود،دوست مباش که دوست خود را دشمن می کنی گفت:این یک عمل منافقانه است که انسان با دشمن دوست خود،دوست باشد و در آموزه های دینی آمده است  که دوستی با دیگران باید با معیارهای دینی باشد.

خطیب نماز جمعه نهبندان موضوع را با آیات و روایاتی کامل کرد.

حجت الاسلام خزایی در ادامه به مناسبت های روز از جمله 14 اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد حضرت امام(ره) و روز احسان و نیکوکاری اشاره کرد و در آستانه سال نو خواستار کمک به قشر ضعیف جامعه شد و گفت: عده ای نیاز به دست های مهربان دارند و نیکوکاری پس اندازی برای آخرت است.

وی همچنین به 15 اسفند و روز منابع طبیعی اشاره و گفت: بایستی در حفظ منابع طبیعی کوشا باشیم.

حجت الاسلام خزایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و توجه به مسائل کشور گفت:تمام تلاش دشمنان این است تا نظام اسلامی را نا کارآمد نشان دهند و هدف آنها از تحریم ها که سالیان درازی است بر کشور تحمیل کردند کاهش و کم کردن آهنگ پیشرفت و خدمت است وی خطاب به مسئولین گفت: آندسته از افرادی که دارای مسئولیت هستند بدانند که با خدمت رسانی در جهاد با دشمن هستند و خدمت و تلاش مضاعف می تواند توطئه دشمن را نقش برآب کند.

خطیب نماز جمعه نهبندان با بیان اینکه کشورهای غربی خباثت را به اوج رساندند اظهار کرد:بایستی توهین به ملت ایران با اتخاذ مواضع قدرتمندانه جبران شود.

حجت الاسلام خزایی نیز از آغاز ثبت نام حوزه های علمیه خبر داد و  ثبت نام افراد مستعد و کوشا در حوزه های علمیه را مطرح کرد.

وی در ادامه به سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم و بزرگداشت مادران و همسران شهدا اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: همه بایستی قدردان خانواده شهدا باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما