khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23440
1396-12-17 16:40
احیای صنایع دستی توسط بانوی کارآفرین روستایی، آبادانی و امرار و معاش روستاییان ساکن برک از توابع شهرستان را ساده تر کرده است.

به گزارش نهبندان خبر،به بهانه میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر راهی روستای برک از توابع شهرستان نهبندان شدیم .

بانوان توانمند و هنرمند روستای برک با تشکیل صندوق خرد زنان، هنر و صنایع دستی مردم خویشتن را احیا نموده و شهرتی  ملی و بین المللی کسب کردند.

طیبه نور محمدی بانوی هنرمند و کارآفرین موفق روستای برک است،دختری مانند تمام دختران روستایی که قلبشان برای زادگاهشان می تپد.

دختری با روحیه مثال زدنی و پشتکاری عجیب که در نهایت به آبادانی روستای زادگاهش منجر شده است.

احیای صنایع دستی توسط این دختر روستایی آبادانی و امرار و معاش روستاییان ساکن برک را ساده تر کرده است.

در کوچه پس کوچه های برک که قدم میگذاری کودکان،دختران و زنان همگی مشغول بافت جاجیم و گلیم هستند.

لوگوی بازیهای یورو 2016 با دستان بانوی کارآفرین و موفق این منطقه بافته شده است.

طیبه نور محمدی مسئول صندوق فاطمه زهرای برک گفت: در ابتدای کار و آغاز شکل گیری صندوق با 30 نفر و آورده هر نفر 50 هز ار تومان کار را شروع کرده است .

وی افزود:احیای صنایع دستی مانند حوله بافی، جاجیم بافی،گلیم بافی،  کیف چرم ،فرآورده های دامی و دامپروری از دیگر تولیدات صندوق تعاونی خرد زنان برک است.

نور محمدی با بیان اینکه  با شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه های ملی و استانی موفقیت کسب می نماید گفت: در سال 95 به عنوان تسهیلگر نمونه جهاد کشاورزی معرفی شده است.

بانوی کارآفرین عدم وجود بازار فروش  را یکی از مشکلات فرا روی اعضای صندوق دانست و تصریح کرد: تولید و احیا صنایع دستی به همراه مهارت بزرگترین افتخار محسوب می شود.

نور محمدی با راه اندازی و ایجاد صندوق خرد زنان روستایی توانسته است برای تمام بانوان روستای برک شغل و حرفه ایجاد کند.

وی افزود: توکل بر خداوند و قدرت ریسک پذیری مهمترین عامل پیشرفت انسان می باشد و بایستی از پتانسیل های موجود نهایت استفاده را برد چرا که روستاها مامن و ملجا خوبی برای ایجاد اشتغال می باشند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین