khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23535
1396-12-18 14:24
با حضور بانوان موفق ایران؛
دومین کنگره زنان موفق ایران برگزار شد
این کنگره درمرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران و با حضور بانوان موفق ۳۱ استان وبا رویکرد اندیشه های اسلامی برگزارگردید.

به گزارش نهبندان خبر، دراین همایش زنان موفقی نظیر  فاطمه هاشمی رفسنجانی (رئیس شورای راهبردی کنگره ملی زنان )،  معصومه ابتکار(معاون ریاست جمهوردرامور زنان وخانواده )،  دکترسیمافردوسی (دبیرعلمی کنگره وعضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی)،  منصوره کریمی(مشاورریاست سازمان اداری واستخدامی دراموربانوان )، جناب  دکتر حلت (مدیرمسئول مجله موفقیت ) و دیگر اساتید برجسته کشوری حضور داشتند،

 در این همایش ضمن برگزاری پنل های تخصصی و کارگاههای آموزشی سهم خود را در جهت بارورسازی توان مدیریتی بانوان دردستگاههای دولتی کشور ایفا نموده و نکات مفیدی را در خصوص چگونگی مشارکت و حضور فعال زنان در نظام اداری ونقش و جایگاه الگوی بین المللی تعاون در افزایش مشارکت اقتصادی واجتماعی زنان، برندسازی شخصی زنان موفق، توسعه شایستگی ها و توانمندیهای زنان مطالب را بیان داشتند.

در طول این همایش  فاطمه هاشمی رفسنجانی ضمن تبریک میلاد باسعادت دخت نبی اکرم (ص) و معمارکبیر انقلاب اسلامی و روز جهانی زن ومقام شامخ مادر؛ به نکاتی در خصوص جایگاه ویژه بانوان از منظر قرآن اشاره  و تاکید داشت: زنان درخصوص «آسیب شناسی حضور زنان در عرصه های مدیریتی وقانون گذاری کشور» بیشتر مطالعه نمایند تا در آینده بانوانی که نسبت به حل مشکلات زنان احساس مسئولیت بیشتری می کنند در پست های مدیریتی کشور ایفا نقش نمایند؛

وی افزود: خوشبختانه این همایش ازمعدود همایش هایی است که فعالیت هایش را به طور مستمر ادامه می دهد و نتایجی راهم گرفته است.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین از افزایش توجه به نقش مدیریتی بانوان خبر دادن که بر همین اساس خوشبختانه از سال قبل مصوبه ای از دولت گرفته شده است که ۳۰درصد بانوان با توجه به شایستگی ها و توانمندیهایشان می توانند در دستگاههای اجرایی پست های مدیریتی بر عهده بگیرند و این کار بزرگی بوده است که سالها این قضیه را دنبال می کرد و درسال قبل این اتفاق افتاده است.

 معصومه ابتکار (معاون ریاست جمهور درامور زنان وخانواده ) نیز به توان افزایی زنان دربخشهای اداری اشاره نمودند وخبر از تفاهم نامه بین وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با وزارت ارتباطات مبنی بر آموزش وکارآفرینی بانوان برمبنای it,ict به طور خاص داد.

وی با بیان اینکه  اینکه تاکنون بانوان زیادی در پستهای مدیریتی مشغول به فعالیت هستند؛ افزود: ۷معاون وزیر زن منصوب شدند و۴۶مدیرکل زن دردستگاههای دولتی در حال فعالیت می باشند. ۲۵۰۰ دهیار زن درکشور هستند که بیشتر این بانوان با تحصیلات تکمیلی، روستاها را مدیریت می کنند.

ودرنهایت دبیر علمی کنگره سیما فردوسی اهداف برگزاری همایش را آشنایی سیاست گذاران و تصمیم گیران سازمان ها ونهادها با تأثیرات مدیریت و مشارکت سیاسی زنان در رده های بالای تصمیم گیری و افزایش اعتماد به توانمندیها و استعدادهای بانوان کشور درحوزه مدیریتی، انتقال تجربیات بانوان موفق درسطوح ملی، توجه هرچه بیشتر به اجرای برنامه ششم توسعه درحوزه زنان، ارتقای آگاهی مشاورین امور زنان و خانواده دردستگاههای اجرایی بیان کرد

گفتنی است: پس از برگزاری پنل های مختلف، به هریک از زنان موفق حاضر در همایش گواهینامه معتبر اعطا گردید‌.

انتهای پیام/

دیدگاه شما