khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23572
1396-12-20 16:25
اهدای خون اهدای زندگی شعاری است که در شهرستان نهبندان با توجه به نبود امکانات و پایگاه انتقال خون هر فصل یکبار وآن هم برای عده معدودی تحقق پیدا می کند.

به گزارش نهبندان خبر،خون سالم،نجات دهنده زندگی است. همه روزه در سراسر جهان عده ای به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند.

اهدای خون یکی از سنت های پسندیده ای است که در فرهنگ ایرانیان تبلوری خاص داشته و اقشار مختلف مردم برای کمک به نیازمندان و بیماران اقدام به اهدای رایگان خون خود می کنند.

شهرستان نهبندان دارای پایگاه انتقال خون نیست و هر فصل یکبار کارکنان پایگاه انتقال خون از مرکز استان جهت خون و خون گیری به جمعیت هلال احمر مراجعه می کنند و شهروندان نهبندانی با اطلاع و فراخوانی و حضور در پایگاه هلال احمر اقدام به اهدای خون می کنند.

عبدالرضا ایمانی فرد مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان نهبندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:استقبال مردم از این امر خدا پسندانه بسیار زیاد می باشد تا جایی که در یک روز کاری بیش از 200 نفر  متقاضی ثبت نام و اهدای خون هستند.

وی افزود: متاسفانه یک روز کاری جوابگوی نیاز مردم و متقاضیان نیست و این سبب نارضایتی مردم شده است.

ایمانی فرد با بیان اینکه 2 نفر دکتر جهت معاینه افراد، پایگاه سیار انتقال خون را همراهی می کنند افزود:اهدای خون از همه متقاضیان انجام نمی شود و شهروندان نهبندانی اهدای خون در شهرستان ها و استان های مجاور را ترجیح می دهند.

افقهی شهروند نهبندانی گفت:پایگاه انتقال خون در نهبندان از اهم واجبات است چرا که نهبندان در مسیر تردد و کریدور اصلی قرار گرفته است و چنانچه نیاز و احتیاج به خون و فراورده های خونی باشد بدون فوت وقت این نیاز برآورده می شود.

وی افزود:تقاضای ما شهروندان از مسئولین فراهم سازی بستر مناسب برای اهدای خون توسط مردم نوع دوست نهبندان است.

کاظمی شهروند دیگری گفت: به خاطر انسان دوستی و احساس مسئولیت برای اهدای خون اقدام می کنیم ولی متاسفانه امکان اهدای خون در هر زمان برای ما در شهرستان نهبندان فراهم نیست و بایستی منتظر اطلاعیه جمعیت هلال احمر  باشیم.

 بسیاری از مردم نهبندان جهت اهدای خون سردرگم مانده اند و وجود پایگاه انتقال خون یکی از نیازهای مبرم و اساسی شهرستان نهبندان است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما