khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23635
1396-12-23 09:50
مسئول واحد آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری نهبندان گفت:از عصر روز گذشته تا بامداد امروز مجموعا 24 مورد انواع حریق آن هم به صورت جزئئ به 125 نهبندان گزارش شد که با توجه به بروز 87 مورد حریق طی سال گذشته،با کاهش 65 درصدی حریق چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشت مواجه شدیم.

به گزارش نهبندان خبر،یکی از سنت های باستانی ایرانیان برگزاری جشن چهارشنبه سوری بوده است که در چهارشنبه آخر هرسال،ایرانیان در همه شهرها با برپایی آتش،مراسم باشکوهی برگزار می کردند.

گردآوردن بوته،گیراندن و پریدن از روی آن و گفتن زردی من از تو سرخی تو از من  مهمترین رسم شب چهارشنبه سوری است. اما متاسفانه در سالهای اخیر این رسم شیرین جای خود را به ترقه بازی،لاستیک سوزی و استفاده از مواد محترقه و منفجره خطرناک داده است و این باعث از دست دان جان،مال و قطع عضو بسیاری شده است.

اما به حمدالله در شهرستان نهبندان چهارشنبه سوری آرام و بی خطر برگزار شد.

مسئول واحد آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری نهبندان،با اشاره به کاهش حوادث انفجار مواد محترقه و وقوع آتش سوزی در چهارشنبه سوری امسال از رفتار خوب و محترمانه ی شهروندان که فرهنگ ایمنی را رعایت کردند،تشکر کرد.

حبیب الله سبزعلی با ابراز خرسندی گفت: از عصر روز گذشته تا بامداد امروز مجموعا 24 مورد انواع حریق آن هم به صورت جزئئ به 125 نهبندان گزارش شد که با توجه به بروز 87 مورد حریق طی سال گذشته،با کاهش 65 درصدی حریق چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشت مواجه شدیم.

وی افزود: این جای خوشحالی دارد که مردم بر این باور رسیده اند که باید چهارشنبه سوری را آنگونه که هست انجام دهیم،نه غیر متعارف و آزار دهنده.

مسئول واحد آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری نهبندان از رفتار خوب و محترمانه ی شهروندان که فرهنگ ایمنی را رعایت کردند تشکر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما