khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23636
1396-12-23 20:56
تو نیکی میکن و در دجله انداز/ که ایزد در بیابانت دهد باز
اجرای طرح دست های مهربانی در نهبندان
در آستانه سال نو و در اجرای طرح دستهای مهربانی اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری کمیته امداد امام خمینی ( ره) و اداره بهزیستی شهرستان نهبندان به شصت و چهار خانواده مستضعف سبد کالای غذایی به ارزش هر سبد غذایی یک میلیون ریال اهدا کرد.

به گزارش نهبندان خبر، در آستانه سال نو و در اجرای طرح دستهای مهربانی اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری کمیته امداد امام خمینی ( ره) و اداره بهزیستی شهرستان نهبندان به شصت و چهار خانواده مستضعف سبد کالای غذایی به ارزش هر سبد غذایی یک میلیون ریال توزیع  کرد.

این طرح امروز با حضور امام جمعه محترم و معاون محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری با مراجعه به منازل مستمندان اجرا شد.

حمید بهادری ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهبندان پیرو اجرای این طرح اذعان داشت: وقف اهمیت زیادی در رفع مشکلات جامعه دارد از این رو موقوفات باید طبق نیاز جامعه وقف شود.

  حمید بهادری در خلال اجرای این طرح تصریح کرد: وقف دارای شرایطی است و فرد واقف باید عاقل و بالغ و دارای اختیار باشد و از روی قصد قربت و با اراده خود، دارایی خود را وقف کند.

وی افزود: وقف جایگاه وسیعی در اسلام دارد و از امور خیری است که مورد توجه و تاکید می باشد؛ وقف باقی الصالحاتی ارزشمند است که بعد از مرگ نیز می تواند برای واقف اجر و پاداش به همراه داشته باشد.

بهادری بیان کرد: امام علی(ع) اولین واقف اسلام است در طول تاریخ اسلام نیز بزرگان دین و علما و مراجع زیادی به وقف پرداخته اند و دیگران را از آثار و برکات وقف بهره مند ساختند.

وی خاطرنشان کرد: در وقف هر گونه دخل و تصرف اموال متوقف می شود و بر اساس نیت واقف این وقف مورد استفاده قرار می گیرد، در نظام اسلامی سازمان اوقاف و امور خیریه متولی وقف است و باید توجه ویژه ای به ظرفیت های تبلیغی، فرهنگی و آموزشی در وقف داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه قریب بر 85 درصد موقوفات این شهرستان وقف بر عزاداری ابا عبدالله الحسین علیه السلام میباشد واقفان باید توجه داشته باشند که در وقف به نیازهای روز جامعه توجه کنند چه بسا موقوفاتی که با گذر زمان می توانند ماهیت خود را از دست بدهند. 

امروزه کمبود موقوفات در حوزه های: درمانی ، آموزشی ، کمک به مستمندان ، علم و فناوری و .... به وضوح در شهرستان نهبندان احساس می شود

دیدگاه شما