khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23654
1396-12-24 11:23
محموله ی 38 راسی دام زنده ی قاچاق که به طرز ماهرانه ای در خودروی سنگین و در پوشش بار کود حیوانی به مقصد کرمان جاسازی شده بود در نهبندان توقیف شد.

به گزارش نهبندان خبر،صبح امروز دستگاه کامیون حامل 38 راس دام زنده سبک با همکاری فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان کشف و توقیف شد.

این محموله دام به طرز ماهرانه ای در کامیون جاسازی شده بود به گونه ای که با ایجاد سقف کاذب در کامیون و ایجاد تهویه مکانی برای زنده ماندن گوسفندان تعبیه و سقف آن را با کود حیوانی پوشانده بودند.

محمد راه انجام رییس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: دام های کشف شده از شهرستان زابل به مقصد استان کرمان بارگیری شده بود که در مبادی خروجی شهرستان نهبندان توسط جان برکفان نیروی انتظامی کشف و توقیف گردید.

راه انجام گفت: دامپزشکی به جد با این محموله ها و حمل دام فاقد مجوز برخورد خواهد کرد.

وی گفت: مهمترین راه در پیشگیری از انتقال بیماری های دامی از یک منطقه به منطقه دیگر جلوگیری از حمل دامی از یک منطقه به منطقه دیگر جلوگیری  از حمل دام بدون مجوز حمل بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی است .

راه انجام افزود: برای پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری های دامی و همچنین بیماری های مشترک بین انسان و دام، از جابه جایی دام زنده بدون هماهنگی با شبکه دامپزشکی خودداری و نسبت به اخذ مجوز حمل بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی اقدام کنند.

رییس دامپزشکی نهبندان از مردم خواست تا هر گونه مشاهده حمل غیر مجوز دام را به نیروهای انتظامی و شبکه دامپزشکی نهبندان اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما