khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23668
1396-12-25 13:00
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت:جمهوری اسلامی مدافع و حامی مردم منطقه است و استکبار جهانی و هم پیمانانش در منطقه بیگانه هستند و بایستی منطقه را ترک کنند.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در جمع نمازگزاران پس از توصیه به تقوای الهی با استفاده از آیات و روایات در مورد اهمیت دوست  سخن گفت.

وی افزود: در قرآن مجید به ناپسندی همنشینی با بدان و آثار سوء و عواقب آن تصریح شده است.

خطیب نماز جمعه با اشاره به اینکه در قرآن مجید آمده است که فردای قیامت،بهشتیان از جهنمیان سوال می کنند که چرا شما جهنمی شده اید آنان به چند دلیل اشاره می کنند و می گویند که ما اهل نماز نبودیم،به فقرا رسیدگی نمی کردیم و با افراد بد همنشین می شدیم .

حجت الاسلام خزاعی بحث را با آیات و روایاتی تکمیل کرد.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه با تقدیر و تشکر از حضور مردم در نماز جمعه و تاکید بر حضور حداکثری و اینکه بایستی تلاش شود تا نماز جمعه جمعیتش به نماز عید فطر برسد گفت: برای رسیدن به این منظور بایستی جذابیت ایجاد شود؛برنامه های فرهنگی اجرا شود،جوانان مورد تشویق و ترغیب قرار گیرند،فضای مصلی مرتب شود و اختصار در خطبه رعایت شود تا مردم زمان حضور و خروج خود را بدانند.

حجت الاسلام خزاعی با بیان اینکه نماز جمعه امروز نماز جمعه پایان سال شمسی است یاد شهدا و شهدای شهرستان و نمازگزارانی که به رحمت الهی پیوسته اند را گرامی  و از دست اندرکاران کانون فرهنگی مصلی تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به 25 اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه در سال 66 که بیش از 5 هزار نفر از مردم مظلوم قتل و عام شدند افزود: مدعیان دروغین حقوق بشر نباید از حقوق بشر دم بزنند که چشم خود را بر این جنایت  فرو بستند بلکه باید همیشه و به طور مداوم از اینان سوال شود چه کسی صدام را مجهز به سلاح شیمیایی کرد و دست او را باز گذاشت،اینها دستشان به خون مردم آغشته است.

حجت الاسلام خزاعی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی مدافع و حامی مردم منطقه است و استکبار جهانی و هم پیمانانش در منطقه بیگانه هستند و بایستی منطقه را ترک کنند.

وی با اشاره به تغییر وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این عهد شکنی آمریکا با برجام است و احتمال اینکه پایان برجام اعلام شود بسیار نزدیک است و این همانی است که دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبری مد ظله العالی پیش بینی کرده بودند که اینها قابل اعتماد نیستند.

خطیب نماز جمعه نهبندان همچنین به 26 اسفند سالروز درگذشت یادگار امام خمینی(ره) حاج احمد آقا در سال 1373 یاد کرد و یاد و خاطره فرزند امام (ره) را گرامی داشت.

حجت الاسلام خزاعی در ادامه  به 28 اسفند و حلول ماه رجب و ولادت حضرت امام محمد باقر(ع)،29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد.

وی در ادامه فرمایش مقام معظم رهبری در یدار با مجلس خبرگان  که  آقا فرمودند: مجلس خبرگان جنبه علمایی برجسته ای دارد و در واقع مظهر زنده ی آمیختگی دین و سیاست است را قرائت کرد.

خطیب نماز جمعه نهبندان با تاکید مجدد ضمن تبریک سال جدید و تقارن با شهادت امام هادی(ع) گفت:مومنین در این روز حرمت ائمه را حفظ کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما