khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 23824
1397-01-03 14:02
خطیب نماز جمعه نهبندان به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال و تاکید ایشان بر تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و اینکه این نامگذاری ها بسیار تاثیرگزار است و جهت دهی سال را مشخص می کند اظهار داشت: امسال با نامگذاری سال با نام حمایت از کالای ایرانی مشکل تولید و اشتغال حل می شود.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در جمع نمازگزاران پس از توصیه و سفارش به تقوای الهی به فراز دیگری از نامه 31 نهج البلاغه اشاره و گفت:امیرمومنان (ع) می فرماید: نصیحت خالصانه خود را برای برادرت مهیا ساز،خواه این نصیحت زیبا و خوش آیند و یا غمین و ناراحت کننده باشد.

وی افزود:این فراز بیانگر یک دستور اخلاقی مهم است که انسان بایستی برای برادر دینی خویش خیرخواهی کند و آنچه در جهت خیر و صلاح اوست در اختیار او بگذارد.

خطیب نماز جمعه نهبندان با یادآوری این سخن امام صادق(ع) که می فرماید: بهترین برادران من کسی است که  عیب های مرا بگیرد، گفت: امامان معصوم از این روش استفاده و افراد را تشویق به خیرخواهی می کردند.

حجت الاسلام خزاعی در ادامه با تبریک سال جدید از درگاه احدیت خواستار تحول حقیقی در روح و جان شد و افزود: امیدواریم آنچنان که طبیعت زنده می شود،جامعه نیز از لحاظ روحی زنده و پویا شده و در مسیر حقیقی گام بردارد.

وی به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال و تاکید ایشان بر تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و اینکه این نامگذاری ها بسیار تاثیرگزار است و جهت دهی سال را مشخص می کند اظهار داشت: امسال با نامگذاری سال با نام حمایت از کالای ایرانی مشکل تولید و اشتغال حل می شود  زمانیکه یک جمعیت 80 میلیونی به بازار داخلی روی آورند به مراتب  این مشکل مرتفع می شود.

حجت الاسلام خزاعی خاطرنشان کرد:((آقا می فرمایند: اگر تولید ملی راهمه پیگیری کنند مشکلات اقتصادی،معیشتی،سرمایه گذاری و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد.))

وی افزود: تاکید آقا  در سخنرانی نوروزی این است که از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم، و این ظرفیتها: کشور میلیونی،وسعت سرزمینی، رشد علمی بالا،چند ده برابر شدن دانشجویان،ذخائر نفت و گاز و همسایگی با 15 کشوز می باشد وچنانچه از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود جزء 12 کشور برتر دنیا می شویم،ما داریم و می توانیم ،باید نگاه ما به ظرفیت های داخل باشد  و ارتباط با دیگر کشورها داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه نهبندان به استفاده معنوی از ماه رجب تاکید و به ولادت حضرت جوادالائمه(ع) و سالروز عملیات فتح المبین اشاره کرد.

حجت الاسلام خزاعی با تقدیر و تشکر از حضور گروه های جهادی در منطقه به ویژه گروه جهادی رضوان در نوار مرزی خواستار حمایت مسئولین از این گروه های جهادی شد.

در پایان دو روحانی بومی منطقه گرم تمام ده که ملبس به لباس روحانیت و طلبگی شدند مورد تشویق و تجلیل امام جمعه قرار گرفتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما