khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24067
1397-01-08 13:32
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر در طرح توسعه نهبندان برای اشتغال پایدار مردم برنامه ریزی می‌شد شاهد مهاجرت مردم از این شهرستان نبودیم گفت: همه مسئولان و دستگاه های متولی برای رسیدن به توسعه نهبندان بیش از پیش تلاش کنند تا خواسته های مقام معظم رهبری برای توسعه نهبندان محقق شود.

به گزارش نهبندان خبر،، در آستانه برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش توسعه نهبندان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری که این همایش قرار است اردیبهشت‌ماه سال‌جاری برگزار شود، در خصوص سفر پربرکت مقام معظم رهبری در شهریورماه 1378 به نهبندان و نتایج این سفر گفت‌وگویی را با نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی انجام داده‌ایم.

 

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، پیرامون مصوبات حاصل از سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سفری که به نهبندان داشتند خواستار طرح توسعه نهبندان شده و خواستند که مسئولان برای معرفی و توجه به شهرستان مرزی نهبندان تلاش کنند.

 

وی افزود: طی سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان در سال 1378، در سال 1381 جلسه هیئت وزیران تشکیل و طی این جلسه مبلغ 60 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه نهبندان در نظر گرفته شد که این اعتبار در آن زمان اعتبار بسیار خوبی بود.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از اعتبار مصوب شده برای توسعه شهرستان نهبندان تاکنون 30 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده و 15 میلیارد تومان دیگر نیز در نظر گرفته شده که هنوز به صورت صددرصدی تخصیص پیدا نکرده است.

 

افضلی با بیان این‌که اعتبار در نظر گرفته شده نیز به صورت قطره چکانی تخصیص پیدا کرده است، گفت: اعتبار با توجه به زمان در نظر گرفته شده اعتبار خوبی بوده است اما مصوبات و طرح‌هایی که برای توسعه نهبندان در نظر گرفته شده، پایدار و بلند مدت نبوده که باعث اشتغال و درآمدزایی برای مردم منطقه شده باشد.

 

وی اظهار کرد: کارها و اقدامات خوبی در راستای توسعه نهبندان انجام شده از جمله توسعه دانشگاه ها در این شهرستان مرزی اما کار تولیدی و راه اندازی کارخانه ای که باعث درآمد زایی برای مردم منطقه باشد ایجاد نشده است و مردم در شهرستان نهبندان در زمینه آب شرب، گازرسانی و پایین بودن ولتاژ برق با مشکلاتی مواجه اند که نیاز به توجه و رسیدگی دارد؛ باید مجدد طرح توسعه نهبندان مورد بازنگری قرار گیرد و با توجه و دقت بیشتر برای رفع مشکلات و مسائل این شهرستان گام برداریم.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه طی سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی بیش از 6 هزار نفر از مردم شهرستان نهبندان مهاجرت کرده‌اند که اگر در طرح توسعه نهبندان برای اشتغال پایدار مردم برنامه ریزی می‌شد شاهد مهاجرت مردم از این شهرستان نبودیم.

 

افضلی به برگزاری نشست هم اندیشی در تاریخ 9 فروردین ماه در شهرستان مرزی نهبندان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه قرار است در 22 اردیبهشت سال جاری همایشی در این شهرستان برگزار شود به این منظور فردا نشستی با حضور مسئولان استانی در این شهرستان برای برنامه ریزی برگزار خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: لازم است همه مسئولان و دستگاه های متولی برای طرح توسعه نهبندان مجدد با همفکری و برنامه ریزی درست، خواسته ها و اهداف مقام معظم رهبری از سفر به نهبندان را مورد توجه قرار داده و برای رسیدن به توسعه نهبندان بیش از پیش تلاش کنند تا خواسته های مقام معظم رهبری برای توسعه شهرستان نهبندان محقق شود.

م: خاورستان

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما