khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24339
1397-01-17 13:23
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت:حمایت از کالای ایرانی یک خدمت است و مقام معظم رهبری نیز تاکید به اجتناب از اسراف،مصرف گرایی،اشرافی گری،رفاه طلبی و دوری از مصرف کالاهای خارجی را بارها بیان کرده اند.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی با استفاده از نامه 31 نهج البلاغه مردم را به نرم خویی دعوت کرد.

وی با بیان اینکه امیر مومنان فرموده است:با کسی که به تو خشونت کند تو نرمی کن،امید می رود به زودی در برابر تو نرم شود،بحث را با آیات و روایاتی تکمیل کرد.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه با تشکر از حضور مردم در نماز جمعه خواستار شرکت حداکثری مسئولین و روسای ادارات در نماز عبادی سیاسی جمعه شد.

وی با یادآوری مصوبه ستاد نماز جمعه و برپایی میز پاسخگویی مسئولین به مردم گفت:در تقویم شمسی هر روز و هفته که متعلق به هریک از ادارات و سازمانها نامگذاری شده است،رییس و قائم مقام آن اداره مربوطه جهت پاسخگویی به سوالات مردم  با حضور در نماز جمعه ،به مشکلات مردم رسیدگی نماید.

حجت الاسلام خزاعی فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 97 اشاره و یادآور شد:  سخنرانی حضرت آقا و نامگذاری ایشان یک سخنرانی معمولی نیست بلکه یک دستور است و بایستی اجرا شود.

خطیب نماز جمعه نهبندان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی ها درد را مانند یک پزشک تشخیص و انگشت روی درد می گذارد افزود: برای درمان درد حضرت آقا،ملت و مسئولین را فراخوانی و دستور به حمایت از کالای ایرانی را داده اند.

وی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی یک خدمت است و مقام معظم رهبری نیز تاکید به اجتناب از اسراف،مصرف گرایی،اشرافی گری،رفاه طلبی و دوری از مصرف کالاهای خارجی را بارها بیان کرده اند.

حجت الاسلام خزاعی با بیان اینکه نگاه به درون کشور و خلاقیت داشته باشیم افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری نسخه شفا دهنده ملت است.

 در ادامه تقویم هجری شمسی توسط خطیب نماز جمعه نهبندان  ورق خورد.

  حجت الاسلام خزاعی به 19 فروردین و سالروز شهادت آیت الله سید باقر صدر و خواهر فاضله شان بنت الهدی صدر اشاره و یاد و خاطره مدافعان انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشت.

وی همچنین به 20 فروردین سالروز شهادت شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و  21 فروردین سالروز شهادت سردار سپهبد صیاد شیرازی اشاره کرد.

20فروردین روز ملی فناوری هسته ای و دست یابی دانشمندان ایرانی به این علم و غنی سازی 20 درصدی انرژی هسته ای و 21  فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توسط حضرت امام (ره) وساخت مسکن محرومین از دیگر موارد اشاره شده توسط خطیب نماز جمعه نهبندان بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما