khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24538
1397-01-23 09:11
تحلیلگر مسایل سیاسی با بیان اینکه تلگرام باید از قوانین ایران تمکین کند، گفت: ۶۰ درصد پهنای اینترنت کشور به تلگرام اختصاص داده شده است.

به گزارش نهبندان خبر،نصرت‌الله حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی انسان مدرن تبدیل شده است. شبکه‌هایی که سبک زندگی جوامع را بعضاً تغییر داده است. البته این تأثیرات می‌تواند مثبت و یا منفی باشد.

وی اضافه کرد: در ایران تلگرام به شبکه مورد استفاده تبدیل شده است. بستر مناسب برای اطلاع رسانی و داشتن امکان ایجاد کانال و گروه که ذائقه ایرانیان است از آن جمله است.

این تحلیلگر مسایل سیاسی ادامه داد: اما در کنار این مسأله، این پیام‌رسان تأثیرات منفی هم داشته است. ایجاد التهاب و تنش در کشور، نقض قوانین عمومی و حریم خصوصی افراد از آن جمله است. تلگرام اگر می‌خواهد در ایران فعالیت کند باید به قوانین کشور تن دهد و ضوابط ایران را بپذیرد.

تحلیلگر مسایل سیاسی اضافه کرد: البته این فقط مخصوص کشورمان نیست، این مطالبه بسیاری از دولت‌ها از این پیام رسان‌ها است. با این تفاوت در بسیاری از کشورها پیام‌رسان غالب ما نداریم و بستر اجتماعی و اطلاع رسانی میان چندین شبکه توزیع شده است.

حیدری تصریح کرد: در کشورمان ۶۰ درصد پهنای اینترنت کشور به تلگرام اختصاص داده شده و آن را به یک پیام‌رسان غالب تبدیل و سبب انحصار شده است و این یک اقدام بسیار خطرناکی است که فضای سیاسی و اجتماعی و بعضا اقتصادی را در اختیار یک پیام‌رسان خارجی آن هم بدون نظارت قرار دهیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: تلگرام این روزها نشان داده به هیچ ضابطه‌ای پایبند نیست واقتصاد و امنیت ایران را نشانه رفته است، بنابراین باید اقدام عاجل به عمل آید.

این تحلیلگر مسایل سیاسی ادامه داد: گام اول وادار کردن تلگرام به رعایت ضوابط ایران است.گام دوم پایان دادن به انحصار تلگرام در ایران و گام سوم و راهبردی حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و ایجاد شبکه ملی اینترنت است که امیدوارم دولت و مجلس در این زمینه اقدام اساسی به عمل آورند.
م:خبرگزاری فارس
انتهای پیام/

دیدگاه شما